رال رنگ ساندویچ پانل

رال رنگی پانل ساندویچ
نصب ساندویچ پانل

ساندویچ پانل انواع مختلفی دارد که به دودسته دیواری و سقفی طبقه‌بندی می‌شود، ساندویچ پانل مانند تمامی مصالح ساختمانی دارای ابعاد و رال رنگی است، رنگ‌بندی ساندویچ پانل به نوع رنگ ورق آن مربوط می‌شود و تأثیری بر روی نوع فوم به‌کاررفته در آن دارد، رنگ‌بندی ساندویچ پنل بسته به نوع سازه مشتری قابل سفارش است در ادامه این مقاله از مرکز پانل انواع رنگی بندی پانل ساندویچ را برای شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

رال رنگ ساندویچ پانل چیست

همان‌طوری که هر متریال ساختمانی در بازار ساخت‌وساز دارای سایز نوع و رنگ است در ساندویچ پانل هم این موضوع صادق است. امروزه در بازار مصالح پیش‌ساخته ساختمانی شرکت‌های بسیاری هستند که اقدام به تولیدانواع ساندویچ پانل می‌کنند و همین موضوع سبب تفاوت کد رنگ و رال رنگی هر شرکت نسبت به دیگری می‌شود. کد رنگی هر شرکت تفاوت دارد و برای ثبت سفارش و خرید رنگ موردنظر باید در ابتدا رال رنگی شرکت مدنظر را بررسی کرده سپس اقدام به خرید نمایید.

رال رنگی ساندویچ پانل در شرکت‌های مختلف شامل تیرگی یا روشنی رنگ مورد نظر می‌شود ، همان طور که میدانید تعداد زیادی کد رنگ در صنعت و طراحی وجود دارد که هر کدام با دیگری نسبت آنچه که می‌بینیم و آنچه که سفارش می‌دهیم در عمل متفاوت است پس نباید انتظار این را داشت که رنگ های مجازی که مشاهده می‌کنیم در واقعیت همان رنگ ها باشد.

 

رال رنگی تمام شرکت‌های تولیدکننده ساندویچ پنل دارای 9 دسته اصلی است که شامل رنگ‌های اصلی در این حوزه می‌شود این رنگ‌ها شامل زرد، نارنجی، قرمز، بنفش، آبی، سبز، خاکستری، قهوه‌ای، سفید و سیاه است.

رنگ‌هایی که پیش‌تر اعلام کردیم به‌عنوان رنگ‌بندی اصلی هرکدام دارای زیرگروه‌ هستند که تفاوت اصلی با هم دارند، برای مثال رنگ سبز روشن پانل، رنگ سبز کمی تیره پانل و… که تمام این رال های رنگی در مجموع به 211 مدل رنگ متفاوت شامل می‌شوند. استفاده از رنگ‌روشن مانند سفید و کرم در فضای داخلی سازه کاربرد بیشتری دارد.

تمام ورق های به کار رفته در ساندویچ پانل سقفی و پانل های دیواری به صورت کوره ای رنگ می‌شوند که مقاوت رنگ به کار رفته را بالاتر میبرد که ضخامت رنگ ورق پانل تا 25 میکرون بسته به شرکت تولید کنند ساندویچ پانل متفاوت است.

مزایای رال رنگی ساندویچ پانل

رال رنگی به مشتری امکان دیزاین داخلی و خارجی سازه را می‌دهد که سبب زیبایی بصری سازه در نهایت می‌شود، رال های رنگی در انواع صنایع وجود دارد و در پانل ها به صورت کمی محدودتر وجود دارد. همچنین این موضوع گاها در بین خریداران ساندویچ پانل مطرح است که آیا رنگ ساندویچ پانل بر روی کیفیت آن تاثیر دارد یا خیر ؟

در پاسخ به این سوال مطرح شده باید گفت که رنگ ورق ساندویچ پنل به هیچ وجه بر روی کیفیت فوم و موارد غیر تاثیری نخواهد داشت.

در سازه ساندویچ پانل بستگی به آب هوا و سبک بومی منطقه رنگ بندی های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد که رال رنگ ساندویچ پنل قابل سفارش است. به عنوان نمونه از رنگ  سبز، آبی و سفید برای سوله ورزشی و سالن ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما این رنگ بندی ساندویچ پنل محدود به نوع کاربری نیست گاهاً در خرید پنل شرایط محیطی و آب و هوایی تاثیر دارد در مناطق سرد سیر از رنگ گرم و مناطق گرم سیر از رنگ سرد و خنثی در ورق پانل استفاده می‌شود.

طرح ساندویچ پانل

ساندویچ پانل‌ دیواری و سقفی طرح‌های مختلفی دارند که هر کدام برای کاربری خاصی از سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد ، طرح های ساندویچ پانل هیچ تاثیری بر روی کیفیت و رنگ بندی پنل ندارد و صرفاً برای کاربری های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.

جمع‌بندی

از اصلی ترین مواردی که ساندویچ پانل سبب محبوبیت در بین دیگر مصالح پیش ساخته شده است تفاوت در رنگ‌بندی آن است که در این مقاله از مرکزپانل انواع رال رنگی پانل را مورد بررسی قرار دادیم، اما در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با رنگ و طرح انواع پنل می‌توانید با مشاورین مرکز پانل در تماس باشید تا شما را در امر خرید راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید ساندویچ پانل

مشاوره و خرید ساندویچ پانل

کارشناس فروش رادفر

کارشناس فروش: خانم رادفر

شماره تماس: 09356387008

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

کارشناس فروش لواسانی

کارشناس فروش: خانم لواسانی

شماره تماس: 09129412344

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

Chat on WhatsApp