رال رنگ ساندویچ پانل

calendarتاریخ انتشار: ژانویه 14, 2022
writer-maleنویسنده: ادمین
speech-bubble-with-dots تعداد نظرات:0
رال رنگی پانل ساندویچ
نصب ساندویچ پانل

رنگ بندی در مصالح ساختمانی وجود دارد، ساندویچ پانل با داشتن رال رنگی در قسمت ورق می‌تواند بهترین انتخاب برای ساخت انواع سازه پیش ساخته با رنگ بندی دلخواه شما باشد.

رال رنگ کامل انواع ورق ساندویچ پانل

رال رنگ ساندویچ پانل چیست

همان‌طوری که هر متریال ساختمانی در بازار ساخت‌وساز دارای سایز نوع و رنگ است در ساندویچ پانل هم این موضوع صادق است. در بازار مصالح پیش‌ساخته ساختمانی شرکت‌های بسیاری هستند که اقدام به تولید ساندویچ پانل می‌کنند و همین موضوع سبب تفاوت کد رنگ و رال رنگی هر شرکت نسبت به دیگری می‌شود.

کد رنگی هر شرکت تفاوت دارد و برای ثبت سفارش و خرید رنگ موردنظر باید در ابتدا رال رنگی شرکت مدنظر را بررسی کرده سپس اقدام به خرید نمایید.

جنس رنگ ورق

تمام ورق های به کار رفته در ساندویچ پانل سقفی و دیواری به صورت کوره‌ای است که مقاوت ورق و رنگ به کار رفته در پانل ساندویچی را بالاتر می‌برد.

ضخامت رنگ ورق پانل تا 25 میکرون می‌تواند متغیر باشد که این موضوع به شرکت تولید کنند ورق ساندویچ پانل بستگی دارد.

تفاوت رال رنگی شرکت های تولید کننده

رنگ ساندویچ پانل
نمونه پنل ساندویچی با رنگ ورق متفاوت

رال رنگی میان تولید کنندگان ساندویچ پانل متفاوت می‌باشد که این تفاوت در میزان تیره یا روشن بودن رنگ به کار رفته در ورق است.

همان طور که میدانید تعداد زیادی کد رنگ در صنعت و طراحی وجود دارد که هر کدام با دیگری نسبت به آنچه می‌بینیم و آنچه که سفارش می‌دهیم متفاوت است.

رال رنگی تمام شرکت‌های تولیدکننده ساندویچ پنل دارای 9 مدل است که شامل رنگ‌های اصلی در این حوزه می‌شود این رنگ‌ها شامل زرد، نارنجی، قرمز، کرمی، آبی، سبز، خاکستری، قهوه‌ای، سفید و سیاه است.

رنگ های اصلی که در ساخت پانل استفاده می‌شود هرکدام دارای زیرگروه‌ است که تفاوت اصلی با هم دارند، برای مثال رنگ سبز روشن ، رنگ سبز تیره و… که تمام این رال های رنگی در مجموع 211 نوع است.

رنگ های پرکاربرد

طبق آمار به دست آماده سفارش ساندویچ پانل با رنگ قرمز، سفید و آبی برای پوشش خارجی سازه بیشتر است در فضای داخلی سازه یعنی ورق زیرین پانل استفاده از رنگ‌روشن مانند سفید و کرم بیشترین کاربرد و سفارش را دارد.

مزایای رال رنگی

رال رنگ به ما این امکان را می‌دهد تا طرح بصری زیبایی در نما داخلی و خارجی سازه ساخته شده با ساندویچ پانل داشته باشیم. نوع رنگ ورق پانل ساندویچی در جنس آن تاثیری ندارد و محصول نهایی از کیفیت و دوام کافی برخوردار خواهد بود.

رنگ بندی ورق های مختلف

تمامی ورق هایی که در ساخت ساندویچ پانل استفاده می‌شود مانند: گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم به صورت سفارشی دارای رنگ بندی می‌باشند. انتخاب رنگ ورق رو و زیر پنل قبل از ثبت سفارش انجام می‌شود.

طرح ساندویچ پنل

ساندویچ پانل‌ دیواری و سقفی طرح‌های مختلفی دارند که هر کدام برای کاربری خاصی از سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد ، طرح های ساندویچ پانل هیچ تاثیری بر روی کیفیت و رنگ بندی پنل ندارد و صرفاً برای کاربری مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.

تاثیر رنگ ورق بر روی قیمت پانل

از مواردی که بر روی قیمت ساندویچ پانل تاثیر دارد رنگ ورق به کار رفته در پانل ساندویچی است، برخی از رنگ‌ها سفارشی تولید می‌شوند به همین دلیل قیمت بالاتری دارد.

بهتر است بدانید که رنگ‌های معمولی مانند سفید، قرمز، آبی و کرمی قیمت ثابت دارند و با یک دیگر تفاوتی ندارند. در حین استعلام قیمت ساندویچ پانل رنگ پایه درنظر گرفته شده برای ورق سفید است اگر رنگی به غیر از سفید مدنظر شما است باید پیش از ثبت سفارش موجودی رنگ مورد نظر را استعلام بگیرید.


کانکس پیش ساخته

کانکس پیش ساخته یا پیش مونتاژ

چرا از کانکس پیش ساخته استفاده می‌کنیم؟ دلیل اصلی استفاده از کانکس پیش مونتاژ داشتن کیفیت بالا، متراژ بالا، سرعت […]

سوله چیست؟

سوله چیست؟

به زبان ساده، به سازه‌ای که سقف شیب‌دار داشته باشد، سوله می‌گویند. به طور متداول، از سوله‌ها، برای اسکلت ساختمان، […]

هزینه نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب یا اجرا در انواع مصالح ساختمانی یکی از بخش های اصلی پس از خرید محصول است، […]

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه پس از خرید و انتخاب نوع پانل از بخش های بسیار مهمی است که باید به […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

contact email phone eita chat whatsapp chat