کانکس ایستگاه آتش نشانی

calendarتاریخ انتشار: دسامبر 6, 2022
writer-maleنویسنده: ادمین
speech-bubble-with-dots تعداد نظرات:2
نصب ساندویچ پانل

کانکس دارای مدل های مختلفی با کاربری های متعدد است که یکی از انواع کانکس نوع آتش نشانی است، از این کانکس برای ساخت ایستگاه سیار در محل همایش و شرایط ویژه استفاده می‌شود.

گاهی نیاز است که شعبه های ایستگاه آتش نشانی در سرتاسر شهر بیشتر شود در این صورت کانکس آتش نشانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محل ساخت کانکس ایستگاه آتش نشانی

طی بررسی‌هایی که برای ساخت ایستگاه کوچک آتش نشانی انجام شد، یکی از روش‌های آن استفاده از کانکس آتش‌نشانی است که بدون انجام هیچ‌گونه کار ساختمانی در مدت زمان کوتاهی ساخته می شود. برای قرار دادن آن در محل مناسب که ممکن است چندین بار نیاز به تعویض داشته باشد، ایستگاه آتش نشانی را می توان به راحتی جابجا کرد. زیرا ماشین آتش نشانی علاوه بر خود سازه باید دارای محل توقف نیز باشد که در نزدیکی سازه قرار دارد و در صورت نیازبتوان به سرعت به محل اعزام گردد.

طراحی کانکس ایستگاه آتش نشانی

طراحی کانکس آتش‌نشانی با رنگ سازمانی این گروه انجام شده است که عموماً در ذهن تمامی مردم عملیات امداد و نجات تداعی می‌شود. قسمت اول محل توقف ماشین آتش‌نشانی است که با کرکره برقی باز و بسته می‌شود که در آن فعالیت‌هایی از قبیل تجهیز دستگاه‌ها و آماده‌سازی وسایل لازم نیز انجام می‌شود.

همچنین دارای یک انبار کوچک برای نگهداری لوازم موردنیاز است. در این فضا قسمتی برای کارمند ایستگاه، میز مدیریت کانکس آتش‌نشانی و قسمتی برای اداره پست در نظر گرفته شده است. این قسمت دارای یک پنجره بزرگ برای دیدن بیرون و دو در است که یکی به ایستگاه ماشین و دیگری به استراحتگاه یا خوابگاه تیم نگهبانی می‌رسد.

همچنین یک طرح دیگر برای کانکس ایستگاه آتش نشانی در نظر گرفته شده است. دو ماشین در طرفین و وسط فضای ساختمان اداری قرار گرفته‌اند. همچنین این قسمت از محل استراحت نیروهای نگهبان از طریق پارتیشن جدا می‌شود. هر دوی آن‌ها ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصربه‌فرد خود را دارند با این تفاوت که در پلان فضای اداری و استراحتی بافاصله چندمتری، فضای جداسازی و پارکینگ برای ماشین آتش‌نشانی سبک در نظر گرفته شده است.

اما در طرح دیگر فضای اداری و استراحتگاه به هم نزدیک بوده و فضایی برای دو خودروی سبک تعبیه شده است. همچنین ماشین آتش‌نشانی مخصوص که سنگین است باید در کنار کانکس آتش‌نشانی قرار گیرد. به دلیل بزرگی آن نمی‌توان فضایی در داخل سازه برای آن تعبیه کرد. اما بهتر است فضایی در کنار سازه را به‌عنوان سایبان برای پارک این خودرو در نظر بگیرید.

مکان نصب کانکس آتش نشانی

استفاده از کانکس ایستگاه آتش نشانی در مناطقی رایج است که فضای مورد نیاز برای ساخت یک پایگاه وجود نداشته باشد در این صورت ایستگاه سیار کانکس به ما کمک خواهد کرد که این فضا را ایجاد نماییم.

قیمت

با توجه به ویژگی کانکس آتش نشانی قیمت ساخت متغیر است به همین علت برای استعلام قیمت کانکس نیاز است نوع پایگاه امکان سنجی شود و در نهایت اقدام به خرید و راه اندازی آن نمود.


کانکس پیش ساخته

کانکس پیش ساخته یا پیش مونتاژ

چرا از کانکس پیش ساخته استفاده می‌کنیم؟ دلیل اصلی استفاده از کانکس پیش مونتاژ داشتن کیفیت بالا، متراژ بالا، سرعت […]

سوله چیست؟

سوله چیست؟

به زبان ساده، به سازه‌ای که سقف شیب‌دار داشته باشد، سوله می‌گویند. به طور متداول، از سوله‌ها، برای اسکلت ساختمان، […]

هزینه نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب یا اجرا در انواع مصالح ساختمانی یکی از بخش های اصلی پس از خرید محصول است، […]

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه پس از خرید و انتخاب نوع پانل از بخش های بسیار مهمی است که باید به […]

2 پاسخ
    1. سلام خدمت شما هر نوع فوم با توجه به نیاز مشتری قابل سفارش می‌باشد. اگر در رابطه با فوم های استفاده شده در کانکس آتش نشانی و… اطلاعات کافی ندارید میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

contact email phone eita chat whatsapp chat