دانسیته ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل

ساندویچ پانل هر ساختاری است که از سه لایه تشکیل شده باشد: یک هسته با چگالی کم از فوم ( فوم پلی یورتان ، فوم PIR، فوم پشم معدنی، فوم XPS و …) و یک لایه پوست نازک ( ورق الوزینگ ، ورق گالوانیزه و ورق آلومینیوم ) که به هر طرف چسبیده است. ساندویچ پانل در کاربردهایی که ترکیبی از استحکام سازه بالا و وزن کم مورد نیاز است استفاده می‌شود.

عملکرد ساختاری یک ساندویچ پانل شبیه به تیر I کلاسیک است، که در آن دو ورق صفحه عمدتاً در برابر بارهای خمشی درون صفحه و جانبی مقاومت می‌کنند (شبیه به فلنج های یک پرتو I).، در حالی که ماده هسته عمدتاً در برابر بارهای برشی مقاومت می‌کند (شبیه به شبکه یک تیر I).

ایده این است که از یک لایه سبک/نرم اما ضخیم برای هسته و لایه های قوی اما نازک برای ورقه های بیرونی استفاده شود. این منجر به افزایش ضخامت کلی پانل می شود که اغلب ویژگی های ساختاری مانند سفتی خمشی را بهبود می‌بخشد و وزن را حفظ یا حتی کاهش می‌دهد.

ساندویچ پانل ها نمونه ای از کامپوزیت های ساندویچی ساختاری هستند

استحکام و سبکی این فناوری باعث محبوبیت و فراگیر شدن آن شده است. تطبیق پذیری آن به این معنی است که پانل ها کاربردهای زیادی دارند و به اشکال مختلفی وجود دارند: هسته و مواد پوستی می توانند به طور گسترده ای متفاوت باشند و هسته ممکن است یک لانه زنبوری یا یک پرکننده جامد باشد. پانل های محصور را کاست می‌نامند.

خصوصیات فیزیکی

فاصله بین تکیه گاه ها بسته به نوع پانل مورد استفاده می تواند تا 11 متر (دیوار) باشد. برنامه‌های معمولی دارای فاصله‌هایی بین پشتیبانی‌کننده‌ها هستند که تقریباً برابر است. (3 متر تا 5 متر)

ضخامت پانل ها از 40 میلی متر تا بیش از 200 میلی متر می باشد.

چگالی ساندویچ پنل از 10 کیلوگرم بر متر مربع تا 35 کیلوگرم بر متر مربع بسته به ضخامت فوم و فلز متغیر است که باعث کاهش زمان و تلاش در موارد زیر می شود: حمل و نقل، جابجایی و نصب.

تمام این خواص هندسی و مواد بر رفتار شکست سراسری/محلی پانل‌ ساندویچ تحت شرایط بارگذاری مختلف مانند فرورفتگی، ضربه، خستگی و خمش تأثیر می‌گذارد.

با این حال امکان تغییر ابعاد و دانسیته ساندویچ پنل برای مشتری در صورت نیاز و سفارش وجود دارد.

تاثیر دانسیته در فرآیند نصب پانلض

نصب ساندویچ پانل یکی از مهم ترین عواملی است که پس از خرید رخ می‌‌دهد یک نصب باید به صورت اصولی و توسط تیم خبره مرکز پانل انجام شود تا بتواند سازه شما در طولانی مدت عملکرد خوبی را داشته باشد. با رعایت اصول و خرید یک پانل با دانسیته مناسب کاربری سازه شما سبب می‌شود تا در بروز مشکل و خسارت‌های ناشی از سازه جلوگیری شود.

اگر یک ساندویچ پنل دارای دانسیته مناسب نباشد پس از گذر زمان سازه دچار خم شدگی و در برخی موارد دچار خوردگی می‌شود به همین دلیل داشتن یک دانستیه پانل مناسب می‌تواند اثر خود را در طولانی مدت و همچنین در حین نصب آن نمایان کند پس حتماً قبل از خرید خود از دانسیته فوم ساندویچ پانل سفارش داده شده اطمینان حاصل کنید سپس سفارش خود را ثبت نماید؛ البته که تیم پانل مرکز به شما در این زمینه کمک خواهد کرد تا بهترین تجربه خرید خود را داشته باشید برای کسب اطلاعات بیشتر با واحد نصب پانل ساندویچ مرکز در تماس باشید.

برای اطلاعات بیشتر و قیمت ساندویچ‌پانل می‌توانید با مشاوران ما در مرکز پانل تماس گرفته تا به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید ساندویچ پانل

مشاوره و خرید ساندویچ پانل

کارشناس فروش رادفر

کارشناس فروش: خانم رادفر

شماره تماس: 09356387008

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

کارشناس فروش لواسانی

کارشناس فروش: خانم لواسانی

شماره تماس: 09129412344

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

Chat on WhatsApp