شهرک صنعتی کاوه

نصب ساندویچ پانل

شهرک صنعتی کاوه (کوروش سابق) در سال 1352 با مساحتی بالغ بر 3000 هکتار در کنار اتوبان تهران – ساوه در 10 کیلومتری شهرستان ساوه استان مرکزی تاسیس شد. این شهر دارای بیش از 600 شرکت است و بزرگترین شهر صنعتی ایران به شمار می رود. همجواری با فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و مجاورت با آزادراه تهران – ساوه، بهره‌مندی از مزایای مناطق ویژه اقتصادی (شهر صنعتی کاوه در سال 1392 به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شد) دسترسی به خطوط راه آهن سراسری و برخورداری از امکانات زیرساختی مناسب برای یک قطب صنعتی بزرگ بین المللی شده است. همچنین واحدهای برنامه‌ریزی تولید برتر کشور مانند سینا کاشی، آبسال، بوتان، رانی، سان استار، کنسرو کاوه، صنایع ریخته‌گری ایران، سن ایچ ، مزمز، سالمین و… در این شهر قرار دارند و شرکت ها از کارگرانی با سابقه کاری مناسب بهره مند شده اند.

لوکیشن دقیق شهرک صنعتی

امکانات

این قطب صنعتی در 120 کیلومتری پایتخت ایران و در 160 کیلومتری اراک در موقعیتی ممتاز، شهر صنعتی کاوه در ارتفاع بیش از 1100 متری از سطح دریا واقع شده است. همجواری با تهران، دسترسی آسان به سایر نقاط کشور از طریق خطوط ریلی و جاده‌های ترانزیتی، استقرار در چهار راه ارتباطی شمال به جنوب و غرب به شرق کشور، همجواری با استان‌ها و مناطق صنعتی و اقتصادی و بازار مصرف و داشتن بازارهای مصرف قوی. زیرساخت ها و مزیت ها مناطق ویژه اقتصادی، شهر صنعتی کاوه را به قطب صنعتی بزرگ تبدیل کرده است.

شهرک صنعتی کاوه در چارچوب منافع کلان اقتصادی کشور و تشویق سرمایه گذاری در تولید و رونق اقتصادی و صنعتی کشور پس از انجام امور اجتماعی، اقتصادی، مطالعات و بررسی های زیست محیطی و سرزمینی با مساحتی بالغ بر 3000 هکتار در سال 1352.

طی سال های گذشته راه اندازی چند صد واحد تولیدی در شهر صنعتی کاوه منجر به اشتغال افراد زیادی با تخصص های مختلف شده است به طوری که شهرستان ساوه یکی از بالاترین نرخ های رشد را در بین شهرهای مشابه دارد. یکی از مولفه های اساسی بقای شهر و صنعت آن وجود آب است. آب مورد نیاز واحدهای تولیدی، خدماتی و اهالی شهر صنعتی کاوه و منطقه ویژه اقتصادی کاوه از چاه های آب واقع در جنوب شهرک صنعتی و همچنین چاه های عمیق در کیلومتر 20 جاده ساوه همدان تامین می شود. پس از گندزدایی با دستگاه های کلر زنی و UV، آب در مخازن به حجم 52000 متر مکعب ذخیره و سپس توسط 7 ایستگاه پمپاژ با حدود 40 کیلومتر لوله اصلی و 45 کیلومتر لوله فرعی توزیع می شود. شهر صنعتی کاوه با سایر نواحی و شهرهای صنعتی کشور از قابلیت منحصر به فردی در زمینه تامین انرژی برخوردار است. استقرار پست 400 کیلوولت، پست 230 کیلوولت و 4 پست 63 کیلوولت نشان دهنده اهمیت این امر است. وجود امکانات مخابراتی در شهرک صنعتی و برخورداری شهر از خدمات فیبر نوری امکان ارائه خدمات ارتباطی سریع را برای شهر فراهم می کند.

استقرار و تمرکز واحدهای تولیدی بزرگ و کوچک در شهرک صنعتی کاوه و موقعیت جغرافیایی استراتژیک آن به دلیل همجواری با تهران و قرار گرفتن در مسیرهای اصلی مواصلاتی باعث شده چهره شهر نسبت به سایر شهرهای صنعتی تغییر کند. فعالیت و زندگی در آن جاری باشد.

نگرش مدیریت شهری در شهر صنعتی کاوه برای استفاده بهینه از ظرفیت های موجود همواره بر ایجاد امنیت، آرامش و پیشرفت برای ساکنان آن بوده است. با نگاهی به توسعه خدمات رسانی به ساکنان، وجود مناطق صنعتی و مسکونی در کنار هم به طور بالقوه می تواند اتفاقات زیادی را به همراه داشته باشد که باعث شده است مرکز خدمات ایمنی و آتش نشانی مجهز به کادری مجرب و توانمند در سطح شهر به فعالیت بپردازد. این مرکز با تجهیزات مناسب، بازدیدهای دوره ای و منظم از صنایع و آموزش کارشناسان حاضر در کارخانجات جهت پیشگیری از حوادث، اطفای حریق و امدادرسانی در هنگام بروز حوادث را بر عهده دارد.

همچنین با توجه به حضور ساکنین دائمی و سیار در شهر. و احتمال وقوع حوادث مختلف در درمانگاه شهرک صنعتی کاوه و منطقه ویژه اقتصادی خدمات رسانی به کارکنان و ساکنین شهر را بر عهده دارد. شهرک صنعتی کاوه به دلیل برخورداری از مزیت های مناسب و وجود زیرساخت های اولیه، دارای بیش از 600 واحد صنعتی با حدود 50 هزار نفر پرسنل می باشد.

اما در کنار واحدهای صنعتی متعدد، حفاظت از محیط زیست در ادامه فعالیت های اقتصادی و جریان زندگی ساکنان شهر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تصفیه خانه و شبکه جمع آوری فاضلاب صنعتی در سال 1375 با ظرفیت 320 لیتر بر ثانیه به بهره برداری رسید و در حال حاضر این تاسیسات فاضلاب بیش از 600 واحد صنعتی و خدماتی مستقر در شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه را تصفیه می کند. همچنین فاضلاب مناطق مسکونی با کیفیت مطلوب و تحت نظارت مستمر سازمان محیط زیست تصفیه و پساب تصفیه شده در دریاچه ای که به تدریج به محل استراحت پرندگان مهاجر تبدیل شده است، جمع آوری می شود. آب سرازیر دریاچه در فصول گرم سال به فضای سبز شهر می رسد و در فصول سرد، سطح زیرزمینی آب را تغذیه می کند. این سیستم شامل 60 کیلومتر شبکه انتقال فاضلاب و تصفیه خانه با روش لجن فعال است که سالانه حدود 3 میلیون متر مکعب فاضلاب را تصفیه می کند.

ویژگی ها

هتل کاوه با قدمتی بیش از 30 سال، اولین هتلی است که در استان مرکزی تاسیس شده است. این هتل به منظور ارائه خدمات به صاحبان صنایع و میهمانان داخلی و خارجی راه اندازی شده است. مجموعه هتل با مساحت 45000 متر مربع با فضای سبز وسیع و باغ انار زیبا مکان مناسبی برای اقامت است. این هتل 4 ستاره با 52 اتاق شامل سوئیت برای میهمانان ویژه با فضایی دلنشین و آرام و با داشتن رستوران، استخر، زمین تنیس، زمین فوتبال مصنوعی و سایر تجهیزات اقامتی دلپذیر را برای میهمانان فراهم می کند. همچنین سفره خانه سنتی این مجموعه با طراحی بسیار زیبا با الهام از معماری اصیل ایرانی مورد توجه تورهای گردشگری قرار گرفته است. ایجاد هتل چهار ستاره، ایستگاه ایمنی و آتش نشانی، کلانتری و درمانگاه، اداره پست و مرکز خدمات مشترکین نمونه هایی از واحدهای خدماتی فعال در سطح شهر و منطقه می باشند.

طراحی شهر به گونه ای است که نمای کلی شهر را از یک فضای ناب صنعتی به شهری سبز با جذابیت های شهری تبدیل کرده است. مجموعه بلوارها، خیابان‌ها و میادین عریض که ضمن سهولت در حمل و نقل، محیطی مناسب برای زندگی ساکنان و کارگران صنایع ایجاد کرده است. ایجاد و حفظ باغ ها و فضاهای درختکاری متعدد در محدوده درون شهر برای مقابله با آلودگی و حفظ محیط زیست و همچنین بهبود فعالیت و فضای زندگی می باشد. پارک جنگلی ستایش به مساحت 300000 مترمربع واقع در بین مناطق صنعتی و مسکونی علاوه بر تصفیه هوای شهر دارای امکانات تفریحی و دریاچه مصنوعی به مساحت 3000 مترمربع، فضای بازی کودکان، شهری اثاثیه، زمین ها و وسایل ورزشی محل مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت ساکنین  شهر می باشد.

به منظور برقراری ارتباط موثر بین واحدهای تولیدی و مراکز آموزشی با هدف تامین نیاز واحدهای صنعتی در زمینه های مختلف و توسعه نیروی انسانی مجرب واحدهای تولیدی، چندین مرکز آموزشی با هدف رفع نیاز واحدهای صنعتی و آموزش. نیروهای مجرب و متخصص مورد نیاز از جمله دانشگاه فخر رازی، دانشکده علوم پزشکی ساوه، دانشگاه دانشستان و مرکز آموزش فنی و حرفه ای در شهر صنعتی کاوه مستقر هستند.

علاوه بر تمامی این واحدها، وجود مدارس راهنمایی، راهنمایی و مهدکودک برای تحصیل رده های سنی مختلف با فضایی امن و آرام و سلامت، آسایش خانواده ها را دوچندان کرده است. معدن، تجارت و ملت با ایجاد شعبه های خود مشغول ارائه خدمات به واحدهای صنعتی و ساکنین هستند. یکی از ویژگی های مهم شهر صنعتی کاوه منطقه ویژه اقتصادی آن است، منطقه ای که قوانین بازرگانی حاکم بر آن نسبت به سایر نقاط کشور محدودیت کمتری دارد و شرایط مساعدتری را برای سرمایه گذاری فراهم می کند.

زیرساخت‌های موجود در این مناطق به‌گونه‌ای است که در فرآیند ایجاد واحدهای تولیدی و ادامه فعالیت، هزینه‌ها را کاهش داده و تمایل بسیاری از کارآفرینان را برای ورود به بخش صنعت ایجاد می‌کند. از مزیت های منطقه ویژه اقتصادی کاوه می توان به ایجاد گمرک جمهوری اسلامی ایران با نام گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه اشاره کرد که زیر نظر اداره کل گمرک استان مرکزی فعالیت می کند. در حال حاضر کلیه تشریفات مندرج در ماده 47 قانون امور گمرکی و همچنین مجوزها از جمله مجوز مقصد کالا و کانتینر ترانزیت خارجی در حال اجراست.

ترخیص قطعی کالا کلیه کالاها، مواد اولیه و ماشین آلات، ترخیص نهایی خودروهای سواری، کامیون، کامیون، تشریفات گمرکی، ورود موقت و خروج موقت و برگشت پذیر، مجوز کانتینر و مجوز صادرات سوخت و مشتقات نفتی در گمرکات ویژه منطقه اقتصادی کاوه اجرایی می باشد. ایستگاه راه آهن شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه منشعب از خط راه آهن سراسری کشور با امکانات متنوع از جمله:

کالاهای موجود در مسیرهای منتهی به مقاصد داخلی و خارجی از این ایستگاه نقش مهمی در توسعه این منطقه ایفا می کنند. در قسمتی از این محل با تایید گمرک جمهوری اسلامی ایران پایانه تخصصی صادرات مواد سوختی و مشتقات نفتی با نام هاب سوخت راه اندازی شده است. علاوه بر فضاهای کارگاهی و صنعتی، مجموعه ورزشی و تفریحی بزرگی نیز ایجاد شده است که اسب و شترمرغ پرورش می یابد و محل مناسبی برای مسابقات اسب دوانی در این مجموعه است.

پیشنهاد خرید ساندویچ پانل

با توجه به موقعیت آب و هوایی و جغرافیایی این منطقه ساندویچ پانل مورد استفاده برای شهرک صنعتی کاوه استفاده از پانل پلی اورتان با ضخامت 5 سانتی متر است که کیفیت خوبی را دارد به همین دلیل شما می‌توانید طول عمر سازه خود را در این شهرک صنعتی تضمین کنید.

همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ساندویچ پانل ایران در ارتباط باشید.

گالری تصاویر شهرک صنعتی کاوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید ساندویچ پانل

مشاوره و خرید ساندویچ پانل

کارشناس فروش رادفر

کارشناس فروش: خانم رادفر

شماره تماس: 09356387008

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

کارشناس فروش لواسانی

کارشناس فروش: خانم لواسانی

شماره تماس: 09129412344

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

Chat on WhatsApp