ساندویچ پانل PIR

calendarتاریخ انتشار: ژانویه 18, 2022
writer-maleنویسنده: ادمین
speech-bubble-with-dots تعداد نظرات:0
PIR
نصب ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها در چند سال اخیر جایگزین خوبی برای مصالح قدیمی بوده وجزو مصالح سبک به شمار می‌روند .در این زمینه شرکت مرکز پانل چندین سال هست که در این زمینه برای ساخت ویلاها ،  ساختمان‌های صنعتی  پیش ساخته و ساخت سوله با استفاد پانل‌های سقفی و دیوار  در زمان کوتاه وکیفیت بالا را ممکن ساخته است.

پانل PIR با داشتن ویژگی مقاوم بودن در برابر حرارت و آتش باعث بهتر عمل کردن و برتری آن به مصالح قدیمی که به غیر از ویژگی ضد حریق دارای مقاومت بالا در برابر زلزله هستند. پانل دیواری و سقفی دارای ضخامت 4cm الا 15cm هست که بستگی به پروژه و سفارش مشتری و رنگ‌های مختلف قابل سفارش هستند.

پلی اورتان فوم سفت و سختی است که از ترکیب پلی یول و ایزوسیانورات PIR تشکیل شده است. اما پلی ایزوسیانورات چیست؟

پلی ایزوسیانورات (PIR)

یک ساختار ماکرومولکولی جدید به نام پلی ایزوسیانورات زمانی تشکیل می شود که اجزای اصلی فوم پلی اورتان در مقادیر مختلف ترکیب و واکنش شیمیایی می دهند. فوم سفت و سخت پلی ایزوسیانورات نسخه پلی اورتان، با عملکرد مقاومت بالا در برابر آتش به دلیل تفاوت در ساختار آن است. در صورت آتش سوزی، تشکیل دود در مقایسه با پلی اورتان بسیار کم است.

نصب پانل PIR

برای نصب پانل پی آر آی روش‌های زیادی است که در ادامه به متداول‌ترین روش نصب ساندویچ پانل پی ای ار می‌پردازیم.

پانل سقفی برای نصب روی پرلبن‌ها قرار می‌گیرد و پیچ می‌شود ؛ هر یک متر مربع یک پیچ سرمته گالوانیزه‌ای نیاز است. پانل‌های دیواری نیاز‌مند به پروفایل‌های آهنی هستند که نقش تکیه‌گاه آن است و این پروفایل‌های آهنی بسته به موقعیت دیوار‌سازی و عرض و ارتفاع پروژه متغیر هستند استفاده می‌شود.

پانل دیواری به شکله زبانه و فاق هست و مانند ساندویچ پانل سقفی بعد از نصب در جای مناسب با پیچ‌های سرمته گالوانیزه مهار می‌شود و از فالاشینگ برای پوشش خط الراس و قسمت‌های کنج خارجی و داخلی استفاده می‌شوند. همچنین پانل های سقفی در محل‌های اتصال و درز‌ها از آب‌بندی و چسبندگی بیشتر و تبادل حرارت کمتر بهره‌مند هستد.

برای خرید و استعلام قیمت پانل دیواری و پانل سقفی pir می‌توانید با مشاورین مرکز پانل در تماس باشید.

02173824

اجزا تشکیل دهنده پانل های PIR

PIR

این پانل مانند پانل‌های صنعتی دارای سه لایه هست که به جای ورقه‌های گالوانیزه داخلی که نمای درونی هست از عایق پلی اورتان مقاوم در برابر آتش و حرارت هست و به غیر از این در برابر مواد شیمیایی و اسید مقاوت بالایی از خود دارند زیرا از فایبر گلاس تشکیل شده که مواد اولیه ساخت آن از نوع اسیدی است و دارای طول عمر 35 سال می‌باشد که رال‌های مختلف قابل ساخت وتولید هست .

ویژگی های پانل PIR

مهم‌ترین ویژگی این پانل مقاوم در برابر آتش وحرارت هست که به دلیل آن استفاده از فوم ساندویچ پانل غیر قابل اشتعال در پانل پی آر ای است ، دارای قابلیت دمونتاژ و مونتاژ، رنگ بندی‌های مختلف ، قابل شستشو مقرون به‌صرفه هستند.

ویژگی های ضد حریق فوم پلی یورتان (همان فوم پانل PIR)

بعضی از مواقع به دلایلی فنی یا قانونی مقاومت به حریق نیاز به افزایش هست که یکی از بهترین روش‌ها برای این موضوع مواد اولیه ساندویچ پانل پلی یورتان را با هالوژن ترکیب کردن است که باعث تبدیل به فوم کند سوز ساندویچ پنل می‌شود؛ به دلیلی که مواد کند سوز متداول باعث اثراتی مخرب بر روی رنگ ،  کیفیت فوم در فرایند پخت فوم ، هیدرولیز سریع و سوختن ان در برابر آب است این موارد باعث می‌شوند که استفاده از مواد کندسوز جدید امری ضروری باشد .

انواع پانل ضد حریق

  1. صاف و شیار دار با فوم ضد حرق PIR
  2. صاف و شیار دار با فوم ضد حریق PIR

پانل اتاق تمیز ( Clean room )

  1. پانل دو رو نایلون
  2. پانل دو رو ورق
  3. پانل یک رو ورق یک رو نایلون

کانکس پیش ساخته

کانکس پیش ساخته یا پیش مونتاژ

چرا از کانکس پیش ساخته استفاده می‌کنیم؟ دلیل اصلی استفاده از کانکس پیش مونتاژ داشتن کیفیت بالا، متراژ بالا، سرعت […]

سوله چیست؟

سوله چیست؟

به زبان ساده، به سازه‌ای که سقف شیب‌دار داشته باشد، سوله می‌گویند. به طور متداول، از سوله‌ها، برای اسکلت ساختمان، […]

هزینه نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب یا اجرا در انواع مصالح ساختمانی یکی از بخش های اصلی پس از خرید محصول است، […]

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه پس از خرید و انتخاب نوع پانل از بخش های بسیار مهمی است که باید به […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

contact email phone eita chat whatsapp chat