پروفیل V(نبشی بال مساوی)

calendarتاریخ انتشار: سپتامبر 20, 2022
writer-maleنویسنده: ادمین
speech-bubble-with-dots تعداد نظرات:0
نصب ساندویچ پانل

همانطور که در مقالات قبلی گفته ایم پروفیل ها به دودسته پروفیل ساختمانی و پروفیل صنعتی تقسیم بندی میشوند؛ پروفیل های ساختمانی در ساخت درب و پنجره ها، لوله، زیرسازی و نصب ساندویچ پانل و پروفیل های صنعتی در صنعت خودرو و تجهیزات نظامی مورد استفاده قرار میگیرند.

همچنین پروفیل ها جهت نصب و اتصال ساندویچ پانل سقفی، ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سردخانه نیز استفاده می شود.

پروفیل یکی از اجزای اصلی جهت زیرسازی و نصب ساندویچ پانل است دارای انواع مختلفی میباشند؛ یکی از انواع پروفیل های ساختمانی میتوانیم به پروفیل V یا پروفیل نبشی بال مساوی اشاره کنیم.

ما در این مقاله قصد داریم درباره پروفیل V اطلاعاتی مفید و کاربردی به شما عزیزان ارائه دهیم پس با ما همراه باشید.

پروفیل V

پروفیل V  (نبشی بال مساوی) چیست

این پروفیل همانند نامش ظاهری شبیه به حرف انگلیسی V را دارا می باشد و بیشترین کاربرد را در زیرسازی نمای سمنت برد دارد؛ با تغییرات آب و هوایی و سرد و گرم شدن هوای محیط اطراف، ورق های سمنت برد با ترک خوردگی، ایجاد درز بین ساندویچ پانل و ریزش سیمان همراه خواهد بود و پرکردن این درز ها بسیار ضروری و مهم بوده؛ بهترین راه جلوگیری از این اتفاقات استفاده از پروفیل V گالوانیزه است.

همچنین استفاده ازانواع سمنت برد به متریال ثابتی نیاز دارد که برای زیرسازی و نصب مورد استفاد قرار بگیرند؛ پروفیل گالوانیزه V از بهترین انواع پروفیل جهت این نوع مصارف می باشد.

ناگفته نماند پروفیل گالوانیزه V و ورق گالوانیزه ازبهترین متریال موجود دربرابر زنگ زدگی و خوردگی میباشند و همچنین دارای مقاومت بسیار بالا و استحکام هستند.

ورق های گالوانیزه به کار رفته در ساخت این نوع از پروفیل ها دارای ضخامت 0.7 میلی متر و در ابعاد 25*750  قابل ساخت و تولید هستند؛ التبه این ابعاد بر اساس سلیقه و درخواست مشتری  و نوع کاربرد آن متغیر خواهد بود. امروزه استفاده از پروفیل V در صنعت ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد و جایگزین بسیار مناسبی از نظر قیمت، کیفیت برای پروفیل M شده است و می تواند هزینه های زیر سازی ساندویچ پانل ها را تا حد مناسب و مطلوبی کاهش دهد.

سمنت برد

سمنت برد یا فایبر سمنت به صفحه های سیمانی که در آن ها از الیاف استفاده شده و ترکیبی از سیمان های سیلیس، الیاف و پرتلند هستند، گفته می‌شود و به 3 دسته مختلف از جمله پروفیل A، پروفیل V و پروفیلM  دسته بندی میشوند واز نظر ساختار متفاوت اما کاربرد یکسانی دارند.

در نمای سمنت برد از هر سه پروفیل برای پوشاندن درزهای بین پانل های سیمانی استفاده می شود.

سمنت برد یا فایبر سمنت

کاربرد پروفیل V یا نبشی بال مساوی

برای زیرسازی نمای سمنت برد ورق های ساختمانی و قطعات هستند از پروفیل V شکل بسیار پرکاربرد است و برای افزایش مقاوم و استحکام پانل های سمنت برد در ساختمان ها کاربردی است.

وقتی در ساختمان خود از ورق های سمنت برد استفاده می کنیم ممکن است در آینده با تغییرات دمایی باعث سیمان شوند و این امر احتمال بسیار زیادی دارد که باعث می شود خسارت زیادی به سازه وارد شود.

پوشاندن درزهای موجود در نمای سمنت برد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا که ممکن است از ریزش سیمان به دلیل تغییرات بسیار زیاد آب و هوایی درزهایی میان پانل های سمنت برد ایجاد شود و این امر باعث می شود به مرور زمان نمای سمنت برد در اثر رطوبت و عوامل دیگر دچار خوردگی و یا حتی پوسیدگی شود.

پروفیل گالوانیزه یکی از پرکاربردترین و بهترین شیوه هایی است که با استفاده از آن می توان درزهای موجود میان پانل های سمنت برد را پوشاند.

قیمت پروفیل v

با توجه به نوسانات بازار قیمت پروفیل هر روز درحال تغییر است و متغییر می باشد و از عوامل تاثیر گذار بر قیمت پروفیل می توان به متریال استفاده شده در پروفیل اشاره کرد و همچنین قیمت بر اساس خواسته و سفارش مشتری ممکن است تغییر کند شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل و پروفیل می توانید با کارشناسان و مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.


کانکس پیش ساخته

کانکس پیش ساخته یا پیش مونتاژ

چرا از کانکس پیش ساخته استفاده می‌کنیم؟ دلیل اصلی استفاده از کانکس پیش مونتاژ داشتن کیفیت بالا، متراژ بالا، سرعت […]

سوله چیست؟

سوله چیست؟

به زبان ساده، به سازه‌ای که سقف شیب‌دار داشته باشد، سوله می‌گویند. به طور متداول، از سوله‌ها، برای اسکلت ساختمان، […]

هزینه نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب یا اجرا در انواع مصالح ساختمانی یکی از بخش های اصلی پس از خرید محصول است، […]

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه پس از خرید و انتخاب نوع پانل از بخش های بسیار مهمی است که باید به […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

contact email phone eita chat whatsapp chat