کاهش نخاله و ضایعات ساختمانی با ساندویچ پانل

ساندویچ پانل و ضایعات ساختمانی
نصب ساندویچ پانل

حتما از خود می‌پرسید که تولید نخاله و ضایعات ساختمانی، چه اهمیتی در ساخت‌وساز دارد؟ و یا اصلا این مسئله تا چه اندازه برای یک کارفرما در اولویت است؟ در این مقاله قصد داریم به تمام این سوالات پاسخ دهیم. تولید نخاله و ضایعات ساختمانی شاخصه هر نوع ساخت و سازی محسوب می‌شود. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کردید که حتی نخاله و ضایعات ساختمانی هم بر روی محیط زیست اثرات تخریبی سنگینی بر جای می‌گذارند.

اغلب تصور ما بر این است که زباله‌های شهری، بیمار ستانی و عفونی بر روی محیط زیست و شیرابه آن‌ها مستقیما بر روی آب‌های زیرزمینی تاثیر می‌گذارند اما اینجا به شما خواهم گفت که حتی پسماندهای ساخت و ساز اعم از فلز، سیمان، بتن، کاشی، سرامیک، شیشه، قیر و گونی، گچ، پلاستیک و…نیز بر روی آب و خاک تاثر خواهد گذاشت و روزانه عملیات تخریب و نوسازی، حفاری و ساخت و سازهای جدید بر میزان این پسماندها اضافه می‌کند.

این ضایعات ساختمانی حاصل پرتی مصالح، بسته بندی مصالح و یا محصولاتی است که در حین اجرا تخریب شده‌اند.

شاید تا پیش از این نمی‌دانستید که برای تامین مصالح سنگی، با برداشت این منابع از بستر رودخانه‌ها، سیل‌های خطرناکی جاری شده است. اما راه حل این مشکل در کاهش، استفاده مجدد و بازیافت پسماندهای عمرانی است.

علاوه بر این پیش از شروع ساخت و ساز می‌توانید یک طرح مدیریت پسماند هم در نظر داشته باشید که نحوه استفاده مجدد و بازیافت مواد را توصیف کند.

کاهش ضایعات ساختمانی

نقش ساندویچ پانل در کاهش ضایعات ساختمانی

 با ظهور ساندویچ پانل بسیاری از سازه‌ها با استفاده از این مصالح ساختمانی ساخته شدند و درصد زیادی از تولیدات نخاله و ضایعات ساختمانی کاهش پیدا کرد. چرا که بسیاری از انواع سازه‌ها از جمله سوله، کانکس، سیلوها، سقف بسیاری از اماکن، ساختمان‌های پیش ساخته با این مصالح ساخته شدند.

پس استفاده از ساندویچ پانل نه تنها در  کاهش نخاله و ضایعات ساختمانی نقش دارد بلکه سبب صرفه جویی قابل توجه در کار، انرژی  نیروهای انسانی و زمان خواهد شد.

علاوه بر این با توجه به اینکه ساندویچ پانل‌ها طول عمر بالایی دارند و حتی در صورت تمام شدن طول عمر ساندویچ پانل و اقدام به تعویض آن به راحتی قابل بازیافت هستند.

دلیل دیگری که سبب شده ساندویچ پانل در کاهش ضایعات ساختمانی تاثیرگذار باشد این است که نحوه تولید و ساختار ساندویچ پنل به گونه‌ایست که مصرف کنندگان با توجه به ابعاد مورد نیاز خود، این سازه را سفارش می‌دهند، به همین دلیل برای اجرای سقف و دیوار این مصالح پرتی زیادی نخواهند داشت.

این هم یکی دیگر از دلایلی است که سازندگان استفاده از ساندویچ پانل را نسبت به مصالح ساختمانی سنتی ترجیح می‌دهند.

نقش ساندویچ پانل در کاهش نخاله ساختمانی

 ضمن اینکه خانه ما تنها جایی نیست که در آن زندگی می‌کنیم، محیط زیست، حیوانات، گیاهان، آب ، خاک، هوا و همگی ما حلقه‌هایی از یک چرخه به هم وابسته هستیم که هر گونه تغییری چه مثبت و چه منفی بر تمام عناصر این چرخه تاثیر خواهد گذاشت.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، خوشحال می‌شویم نظرات و سوالات خود را در کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید ساندویچ پانل

مرکز پانل ساید بار

مشاوره و خرید ساندویچ پانل

کارشناس فروش لواسانی

کارشناس فروش: خانم لواسانی

شماره تماس: 09129412344

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

کارشناس فروش رادفر

کارشناس فروش: خانم رادفر

شماره تماس: 09356387008

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

Chat on WhatsApp