تعمیر و نگهداری ساندویچ پنل

calendarتاریخ انتشار: نوامبر 2, 2022
writer-maleنویسنده: ادمین
speech-bubble-with-dots تعداد نظرات:0
نصب ساندویچ پانل

در این مقاله مرکزپانل قصد داریم چگونگی تعمیر و نگه‌داری ساندویچ پنل را شرح دهیم.

روش‌های نگهداری در حین انبار و حمل ساندویچ پانل

عمیر و نگه داری ساندویچ پنل

در روش‌های تعمیر و نگهداری ساندویچ پانل در این قسمت به روش نگهداری آن می‌پردازیم.

پکیج‌های ساندویچ پانل باید به‌گونه‌ای چیده شوند که امکان تبادل هوا در اطراف آن وجود داشته باشد تا رطوبت در اطراف ساندویچ پانل جمع نشود.

برای جلوگیری از آسیب‌های مکانیکی یا آب باران، ساندویچ پانل باید روی یک سکو یا سطح سخت قرار گیرند.

به‌منظور کاهش آسیب و فشار به ساندویچ پانل انباشته، باید از راه‌رفتن روی سازه‌ها خودداری کرد.

همچنین تاحدامکان ساندویچ پانل کمی مایل نگه داشته می‌شوند تا شبکه جوش و سیم‌های آن آسیبی نبیند و در صورت بارندگی آب باران بر روی ساندویچ پانل جمع نشود. البته این شیب نباید از 5 درصد بیشتر شود.

هنگام بارگیری ساندویچ پانل باید فاصله شاخک‌های لیفتراک به‌گونه‌ای باشد که لبه‌های پانل آسیب نبینند و تعادل ساختار روی لیفتراک حفظ شود.

از حمل و جابه‌جایی ساندویچ پانل با دست و استفاده از لبه‌های مادگی ساندویچ پانل به‌عنوان دسته خودداری شود و از وسط پانل برای نگه‌داشتن در فواصل کوتاه جهت جابه‌جایی استفاده شود.

از اتصال مستقیم دوشاخه لیفتراک یا بالابر با پنل باید خودداری کرد و عملیات بارگیری یا تخلیه توسط قلاب‌های مخصوص انجام می‌شود.

هنگام بلندکردن سازه‌ها، از کشیدن پانل بالایی روی پانل پایینی خودداری کنید تا احتمال آسیب و خط‌وخش به ساندویچ پانل پایین کاهش یابد. باید به صورت عمودی برداشته شوند.

به‌منظور به حداقل رساندن خسارات احتمالی، ساندویچ پانل در نزدیک‌ترین محل به نصب و اجرا تخلیه می‌شوند.

روش‌های نگهداری پس از نصب ساندویچ پانل

به‌منظور افزایش عمر و استفاده هر چه بیشتر از سازه، ساندویچ پانل باید به‌دور از نور مستقیم خورشید، تغییرات شدید دما نگهداری و نصب شوند.

مواد شیمیایی و اسیدیته، حلال‌هایی مانند هیدروکربن‌ ها پایداری و طول عمر ساختار را کاهش می‌دهند. در نتیجه برای افزایش طول عمر سازه ترجیح داده می‌شود که ساندویچ پانل از این مکان‌ها دور شوند. البته لازم به ذکر است که ساندویچ پانل‌هایی با متریال مناسب و سازگار برای این محیط‌ها وجود دارد که در این نوع مکان‌های صنعتی از ماندگاری خوبی برخوردار است.

همان‌طور که قبلاً گفتیم تعمیر و بازسازی این سازه‌ها هرچند سال یکبار ضروری است تا عمر مفید و کارایی و کیفیت سازه افزایش یابد.

آب‌بندی یکی از عواملی است که در صورت عدم انجام صحیح باعث نفوذ آب باران، هوا و رطوبت به داخل سازه و در نتیجه پوسیدگی ساندویچ پانل می‌گردد.

تعمیرات ساندویچ پانل

در روش تعمیر و نگهداری ساندویچ پانل در این قسمت به روش تعمیر می‌پردازیم.

از آنجایی که تعویض ساندویچ پانل قدیمی با ساندویچ پانل جدید ممکن است پرهزینه باشد و یا اگر جایگزینی آن محدود به ساندویچ پانل آسیب‌دیده باشد، ممکن است باعث تضاد رنگ با ساندویچ پانل قبلی شود. از این رو شروع به ترمیم ساندویچ پانل کرد و برای این کار لایه بیرونی یعنی ورق فلزی را باز کرد و فوم قدیمی و آسیب‌دیده را با فوم جدید جایگزین کرد. سپس روکش فوم را با چسب مخصوص روی آن می‌چسبانیم و ورق فلزی را روی آن می‌گذاریم. بهترین گزینه استفاده از چسب پلی یورتان برای آب بندی ساندویچ پانل می‌باشد. نظافت، شستشو، رنگ آمیزی یا تعویض پیچ‌های زنگ زده را نیز می‌توان از عوامل پیشگیری کننده از آسیب و نگهداری ساندویچ پانل دانست.

نتیجه

همان‌طور که در بالا ذکر شد روش نگهداری و انتخاب یک شرکت تولیدی قابل اعتماد در زمینه تولید این سازه‌ها که از بهترین مواد اولیه و مجهزترین دستگاه‌ها برای تولید محصول استفاده می‌کنند موجب افزایش طول عمر سازه و استفاده بهینه و کارآمد از پانل‌ها می‌شود.


کانکس پیش ساخته

کانکس پیش ساخته یا پیش مونتاژ

چرا از کانکس پیش ساخته استفاده می‌کنیم؟ دلیل اصلی استفاده از کانکس پیش مونتاژ داشتن کیفیت بالا، متراژ بالا، سرعت […]

سوله چیست؟

سوله چیست؟

به زبان ساده، به سازه‌ای که سقف شیب‌دار داشته باشد، سوله می‌گویند. به طور متداول، از سوله‌ها، برای اسکلت ساختمان، […]

هزینه نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب یا اجرا در انواع مصالح ساختمانی یکی از بخش های اصلی پس از خرید محصول است، […]

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه پس از خرید و انتخاب نوع پانل از بخش های بسیار مهمی است که باید به […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

contact email phone eita chat whatsapp chat