درزبندی ساندویچ پانل

calendarتاریخ انتشار: سپتامبر 1, 2022
writer-maleنویسنده: ادمین
speech-bubble-with-dots تعداد نظرات:0
نصب ساندویچ پانل

یکی از نکته های قابل توجه بعد از نصب ساندویچ پانل، درزبندی و یا آب بندی آنها است که از پوسیدگی و خوردگی جلوگیری می‌کند؛ اگر درزبندی یا آب بندی به درستی وتوسط افراد ماهر صورت نگیرد سازه و پانل شما، در کوتاه مدت دچار آسیب و خرابی می شوند.

در این مقاله قصد داریم تا راجع به درزبندی و آب بندی ساندویچ پانل توضیح دهیم پس با ما همراه باشید .

نحوه درزبندی ساندویچ پانل ها

درزبندی ساندویچ پانل با استفاده از روش ها و متریال گوناگونی انجام می شود که یکی از آنها چسب پلی یورتان است؛ چسب پلی یورتان یکی از چسب های سیلیکون است که برای درزها و شکاف های میان ساندویچ پانل ها و یا گوشه های خم شده (اورلپ) پانل سقفی استفاده می شود.

 نکته قابل توجه در استفاده از این چسب ها این است که قبل از استفاده، مکان مورد نظرحتماً باید کاملا خشک و پاکیزه (عاری از هرگونه آلودگی و رطوبت) باشد تا چسبندگی افزایش پیدا کند و درزبندی به طور کامل وصحیح انجام  بپذیرد.

قدرت این چسب ها به گونه ای است است که می تواند از سازه شما به طور کامل دربرابر نفوذ آب و یا رطوبت به داخل جلوگیری کند در بعضی مواقع از اسپری فوم پلی یورتان و نوارچسب های مخصوص نیز می‌توان برای درزبندی استفاده کرد که مقاومت وعایق بودن آنها هم مانند چسب پلی یورتان عمل می کنند.

یکی دیگر از متریال مورد استفاده جهت آب بندی، ورق فلاشینگ ساندویچ پانل است که علاوه بر ایجاد ظاهر زیبا برای سازه شما برای پوشاندن درز ها و شکاف ها بین ساندویچ پانل دیواری و نقطه اتصال پانل دیواری و سقفی تولید شده؛ این ورق ها مانند چسب عایق پلی اورتان که در قسمت بالا گفتیم از ورود صدا و رطوبت و آب جلوگیری میکند.

ورق فلاشینگ

از مواردی که در آب بندی استفاده می شود به ورق آبرو یا گاتر اشاره کرد؛ این ورق نیز مانند فلاشینگ عمل می کند و با جمع شدن آب درانتهای سقف های شیروانی آنرا به سمت زمین هدایت می کند و در نهایت باعث می شود تا از خوردگی و پوسیدگی ساندویچ پانل جلوگیری کرد. این ورق ها در مواقع بارش باران و برف مانع از ورود آب به داخل سازه جلوگیری می کند .

در آخر فیتر یک وسیله بسیار کوچک است که محل قرار گیری آن بر روی گام های ساندویچ پانل سقفی و کاربرد آن جهت پوشاندن نقاط اتصال (نقطه همپوشانی)  ساندویچ پانل های دیواری و سقفی می باشد.

نکته مهم درزبندی و آب بندی ساندویچ پانل

از نکات قابل توجه و مهم در درزبندی و آب بندی ساندویچ پانل می توان به این اشاره کرد که در این کار از مصالح ساختمانی سنتی مانند گچ و سیمان بر روی ساندویچ پانل نمیتوان استفاده کرد به دلیل اینکه این مواد در صورت تماس با آب به راحتی از ورق جدا می شوند؛ همچنین از مواد نفتی مانند قیر و ایزوگام نیز استفاده نمی کنند زیرا در مرور زمان باعث خوردگی ساختار ساندویچ پانل میشوند.

دزربندی ساندویچ پانل مانند نصب آن نیازمند افراد ماهر و متخصص در این زمینه است پس در نتیجه درزبندی یا آب بندی پانل را به افراد ماهر بسپارید.

شما عزیزان میتوانید جهت آشنایی و اطلاعات بیشتر درباره ساندویچ پانل، انواع آن، نحوه نصب و قیمت ساندویچ پانل به مقالات مرتبط مراجعه فرمایید و یا از طریق شماره های موجود در سایت با مشاوران و کارشناسان ما در تماس باشید.


کانکس پیش ساخته

کانکس پیش ساخته یا پیش مونتاژ

چرا از کانکس پیش ساخته استفاده می‌کنیم؟ دلیل اصلی استفاده از کانکس پیش مونتاژ داشتن کیفیت بالا، متراژ بالا، سرعت […]

سوله چیست؟

سوله چیست؟

به زبان ساده، به سازه‌ای که سقف شیب‌دار داشته باشد، سوله می‌گویند. به طور متداول، از سوله‌ها، برای اسکلت ساختمان، […]

هزینه نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب یا اجرا در انواع مصالح ساختمانی یکی از بخش های اصلی پس از خرید محصول است، […]

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه پس از خرید و انتخاب نوع پانل از بخش های بسیار مهمی است که باید به […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

contact email phone eita chat whatsapp chat