مراحل تولید ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل

در این مقاله قصد داریم تا درباره مراحل تولید ساندویچ پانل توضیحاتی خدمت شما همراهان گرامی ارائه دهیم پس با ما همراه باشید.

ساندویچ پانل چیست؟

ساندویچ پانل یکی از مصالح ساختمانی مدرن و امروزی است که نه تنها در صنعت ساختمان سازی بلکه در دیگر صنایع از جمله سوله ها، اتاق های حمل بار، کلین روم ها و … بسیار کاربردی هستند.

از اجزای تشکیل دهنده ساندویچ پانل میتوان به 2 جزء انواع ورق برای پوشش و محافظت ازهسته و انواع فوم اشاره کرد که ساختاری 3 لایه متشکل از دو لایه ورق و یک لایه فوم اشاره کرد که ساختاری همانند ساندویچ دارند و به همین دلیل به این نام معروف هستند.

استفاده از نوع فوم و نوع ورق به عوامل مختلفی همچون شرایط آب و هوایی، مکان سازه، نوع کاربری سازه و سفارش مشتری بستگی دارد.

ساندویچ پانل

مراحل تولید ساندویچ پانل

روش تولید ساندویچ پانل به طور کلی به دو دسته کانتینیوز(پیوسته یا Continuous) و دیسکانتینیوز(غیرپیوسته یا Discontinuous) تقسیم بندی میشوند که خود به طور جداگانه تعدادی مراحل تولید را نیز دارا می باشند.

برای اطلاع بیشتر درباره روش های تولید ساندویچ پانل به روش  میتوانید به مقالات موجود در سایت مراجعه کنید.

در هر یک از روش های ذکر شده ورق ها و فوم مورد استفاده در ساندویچ پانل توسط کارخانه تولید می شوند و سپس ساختار لایه ای پانل ها شروع میشود.

در ساختار لایه ای پنل ها ابتدا ورق هایی از جنس ورق آلومینیوم، ورق آلوزینک و ورق گالوانیزه به ابعاد دلخواه و مورد نیاز توسط دستگاه و یا رابط انسانی برش خورده و سپس ساندویچ پنل پلی یورتان، فوم پلی استایرن، فوم اکس پی اس(XPS) و فوم پشم سنگ در ما بین 2 ورق قرار می گیرد حال ما قصد داریم تا در این باره توضیحات بیشتری خدمت شما ارائه دهیم.

در مراحل اولیه ورق ها به دو صورت اتوماتیک و دستی باتوجه به اندازه فاصله مورد نیاز و مورد استفاده از هم قرار میگیرند و چسب مورد استفاده یعنی چسب پلی یورتان یا عایق برای چسباندن فوم و ورق ها در بین آنها استفاده می شود.

 سپس نوبت به قرارگیری فوم مابین ورق ها میباشد که در این نوبت دو روش تزریق و قرار گیری دستی فوم ها در فاصله ورق ها قرار میگیرد؛ در روش تزریق اتوماتیک، تزریق توسط دستگاه های مرتبط در کارخانه عاری از هر نوع آلودگی و بدون دخالت دست بسته به ضخامت مورد نظر و مورد استفاده بین دو لایه ورق تزریق می شوند و پس از خشک شدن فوم ها و چسب ساندویچ پانل توسط دستگاه های خشک کن آماده شده و به اندازه های مورد نیازبرش خورده و بسته بندی و برای مشتری ارسال می گردند.

اما در روش دستی فوم مورد نیاز با ضخامت مورد نظر بعد از زدن چسب ها به ورق در بین این دو لایه توسط نیروی‌انسانی قرار میگیرد و در طی چند روز بعد از خشک شدن فوم ها و چسب، ساندویچ پانل آماده شده و به ابعاد سفارش شده برش میخورند و سپس بسته بندی و برای مشتری ارسال می شود.

در ویدئو زیر می‌توانید یک شمای کلی از روند تولید ساندویچ پانل را در کارخانه مشاهده کنید

نصب ساندویچ پانل

بعد از مراحل تولید، نوبت به مرحله نصب ساندویچ پانل می رسد که برای عملکرد بهتر پانل ها بهتر است از نصابان متخصص و مجرب در این زمینه استفاده شود تا نصب شما به بهترین شکل ممکن انجام پذیرد؛ همچنین اگر نصب پانل ها به درستی انجام نشود عملیات درزبندی و عملکرد پانل ها دچار مشکل میشود و به بیان دیگر پانل ها کارایی خود را از دست می دهند و از بین می روند.

برای اطلاع بیشتر درباره نصب پانل و روش انجام آن به مطلب در قسمت مقالات سایت مراجعه فرمایید.

جمع بندی

به طور کلی ساندویچ پانل شامل دو نوع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی تولید و طراحی میشوند که این دو نوع نیز چند مدل دیگر نیز دارند؛ همچنین ساختار پانل ها متشکل از 3 لایه است و ظاهری شبیه به ساندویچ دارند و نصب انها باید زیر نظر متخصصان در این زمینه انجام پذیرد تا عملکرد آنها به درستی انجام شود  و پس از نصب عملیات زیرسازی و درزبندی انجام شود.

برای اطلاع بیشتر از قیمت ساندویچ پانل و انواع و نصب پانل ها با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید ساندویچ پانل

مشاوره و خرید ساندویچ پانل

کارشناس فروش رادفر

کارشناس فروش: خانم رادفر

شماره تماس: 09356387008

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

کارشناس فروش لواسانی

کارشناس فروش: خانم لواسانی

شماره تماس: 09129412344

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

Chat on WhatsApp