تولید ساندویچ پانل

calendarتاریخ انتشار: اکتبر 24, 2022
writer-maleنویسنده: ادمین
speech-bubble-with-dots تعداد نظرات:0
نصب ساندویچ پانل

تولید پانل به دو روش(کانتینیوز و دیسکانتینیوز) امکان پذیر است؛ به صورت کلی دو لایه ورق فلزی ساندویچ پانل را به وسیله چسب بر روی هسته عایق پنل قرار می‌دهند سپس به مدت 48 ساعت پانل را در مجاورت هوا قرار می‌دهند تا به خوبی چسبیده شود.

ساندویچ پانل

روش تولید ساندویچ پانل به طور کلی به دو دسته کانتینیوز(فارسی:پیوسته یا انگلیسی:Continuous) و دیسکانتینیوز(فارسی:غیرپیوسته یا انگلیسی:Discontinuous) تقسیم بندی می‌شوند که هرکدام از روش ها مراحل تولید جداگانه ای دارد.

ورق محافظ پانل توسط دستگاه های مخصوص رول فرمینگ در کارخانه طرح دار می‌شود سپس به مرحله رنگ منتقل می‌شود.

پس از تولید ورق توسط کارخانه پانل سازی فوم عایق بر روی ورق محافظ قرار داده می‌شود و توسط چسب بر روی آن چسبانده می‌شود.

البته باید این موضوع را در نظر داشت که در حین تولید به روش تمام اتوماتیک تمامی این فرآیند توسط دستگاه های مخصوص انجام می‌شود.

برای اطلاع بیشتر درباره روش های تولید ساندویچ پانل به روش تفاوت ساندویچ پانل کانتینیوز و دیسکانتینیوز می‌توانید به مقالات موجود در سایت مراجعه کنید.

مراحل تولید ساندویچ پانل


در ساختار لایه ای پنل ها ابتدا ورق محافظ(گالوانیزه، آلوزینک، آلومینیوم) به ابعاد دلخواه و مورد نیاز توسط دستگاه و یا رابط انسانی برش خورده و سپس عایق هسته پانل( فوم پانل پلی اورتان، پشم سنگ، اکس پی اس، پلی استایرن) در ما بین 2 ورق قرار می گیرد.

روش تولید پانل با فوم پلی اورتان

اولین مرحله تولید با فوم پلی اورتان قرار گیری یک لایه ورق بر روی دستگاه است، سپس دستگاه تزریق فوم با توجه به ضخامت سفارش شده فوم را بر روی ورق پانل می‌پاشد، پس از پاشیدن فوم بر روی ورق زیرین یک لایه ورق دیگر بر روی آن قرار داده می‌شود.

پس از قرار گرفتن دو لایه ورق و پاشیدن مایع پلی اورتان مابین آن نوبت به حرارت دادن به پانل است، در این مرحله به وسیله حرارت فوم به اصطلاح پخته می‌شود و پس از پخته شدن در هوای باز و به دور از تابش نور آفتاب قرار می‌دهند تا به مدت 48 ساعت خشک شود.

تمام مراحل تولید پانل با فوم پلی اورتان به دو روش دستی(دیس کانتینیوز) و اتوماتیک(کانتینیوز) قابل انجام است؛ کیفیت محصول تولید شده به روش اتوماتیک(کانتینیوز) بهتر است.

روش تولید پانل با عایق‌های دیگر

برای تولید پانل با هسته فوم اکس‌پی‌اس(XPS)، پلی استایرن، پشم سنگ همانند روش تولید پلی اورتان عمل خواهیم کرد، در این نوع دستگاه ساخت ساندویچ پانل پس از خروج از رول فرمینگ به قسمت چسب وارد می‌شود؛ در این بخش چسب به میزان ضخامت ساندویچ پانل(بین3تا20سانت) بر روی ورق پاشیده می‌شود.

در اینجا روش تولید هر دو حالت کانتینیوز و دیس کانتینوز رایج است؛ اما به دلیل صرفه اقتصادی برای تولید کننده معمولاً از روش دیس کانتینیوز در تولید پنل با فوم XPS،پلی استایرن و پشم سنگ استفاده می‌شود.

رول فرمینگ پانل

فرمینگ ورق یا شکل دهی به ورق پانل در مرحله ابتدای تولید انجام می‌شود، فرم دهی به ورق برای دو نوع دیواری و سقفی متفاوت است.

شکل دهی به ورق پانل دیواری

خطوط ایجاد شده بر روی ورق ساندویچ پانل دیواری با دستگاه رل فرمینگ بسیار ساده است، شیار های موجود بر روی ورق نوع دیواری بسیار کم و نامحسوس است.

رول فرمینگ پانل سقفی

برای ایجاد فرم ورق(رول فرمینگ) در نوع ساندویچ پانل سقفی گام(شیار) بر روی ورق ایجاد می‌شود، این گام ها در فواصل مشخص شکل میگیرد.

دلیل ایجاد گام در پانل سقفی ایجاد مقاومت بیشتر در سقف سازه است؛ با وجود گام دوزنقه ای در بخش فوقانی ورق سقفی سبب می‌شود تا در مقابل بارش باران، برف و… مقاومت پنل بالا تر رفته و در نتیجه طول عمر بیشتر و میزان باربری سازه پانلی بالا تر برود.

در ویدئو زیر می‌توانید یک شمای کلی از روند تولید ساندویچ پانل را در کارخانه مشاهده کنید

جمع بندی


به طور کلی فرآیند تولید ساندویچ پانل مجموعه ای از اعمال فنی است که نیاز به داشتن تجربه مناسب در این زمینه می‌باشد. روش تولید پانل معمولاً باید دارای استاندارد لازم باشد.

در تولیدی‌های متفرقه ساندویچ پانل به روش دیسکانتینیوز و بدون داشتن استانداردهای لازم انجام می‌گیرد.

همچنین می‌توانید برای استعلام قیمت به بخش قیمت روز ساندویچ پانل مراجعه کنید.

صفحات مرتبط با مراحل تولید ساندویچ پانل


برخی از سوالات مرتبط و بخش هایی که ممکن است در مراحل تولید پانل مورد نیاز شما باشد:


کانکس پیش ساخته

کانکس پیش ساخته یا پیش مونتاژ

چرا از کانکس پیش ساخته استفاده می‌کنیم؟ دلیل اصلی استفاده از کانکس پیش مونتاژ داشتن کیفیت بالا، متراژ بالا، سرعت […]

سوله چیست؟

سوله چیست؟

به زبان ساده، به سازه‌ای که سقف شیب‌دار داشته باشد، سوله می‌گویند. به طور متداول، از سوله‌ها، برای اسکلت ساختمان، […]

هزینه نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب یا اجرا در انواع مصالح ساختمانی یکی از بخش های اصلی پس از خرید محصول است، […]

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه

میانگین رای بازدید کنندگان این صفحه :5 نصب ساندویچ پانل سردخانه پس از خرید و انتخاب نوع پانل از بخش […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

contact email phone eita chat whatsapp chat