پروفیل T (پروفیل سپری)

calendarتاریخ انتشار: سپتامبر 14, 2022
writer-maleنویسنده: ادمین
speech-bubble-with-dots تعداد نظرات:0
نصب ساندویچ پانل

در مقالات قبلی راجع به چیستی پروفیل و انواع آن توضیح داده ایم؛ پروفیل یک مقطع ثابت با ورقه هایی از جنس آهن، فولاد و آلومینیوم می‌باشد که دارای انواع مختلفی هستند، همچنین پروفیل ها امروزه در صنعت کاربرد زیادی دارند و به شکل های زیادی تولید می شوند.

پروفیل بر اساس شکل ظاهری آنها به دسته های گوناگونی دسته بندی می شوند از جمله  پروفیل T یا پروفیل سپری، پروفیل Z، پروفیل U، پروفیل H، پروفیل V و پروفیل F؛ ما در این مقاله قصد داریم تا درباره پروفیل سپری یا پروفیل T صحبت کنیم پس با تیم مرکز پانل در این مقاله همراه باشید.

پروفیل T یا پروفیل سپری چیست

پروفیل T و یا پروفیل سپری از 3 پر متصل به هم شبیه به حرف انگلیسی T  تشکیل شده اند و همچنین به دو صورت فابریک و پرسی قابل تولید هستند.

لازم به ذکر است بگوییم اندازه استاندار این نوع پروفیل ها به طول 6 الی 12 متر میباشد و بر اساس خواسته و نظر خریدار قابل تغییر هستند و هیچ محدودیتی در این تغییر وجود ندارد.

پروفیل T و یا پروفیل سپری دارای سه نوع جنس مختلف از جمله پروفیل آهنی، پروفیل استیل و پروفیل آلومینیومی است که در ادامه به ترتیب به برسی و تحلیل آنها می پردازیم.

 پروفیل سپری آهنی

 طبق مقاله پروفیل ساندویچ پانل گفته شد که یکی از انواع روش تولید روش نورد گرم است که در آن شمش های آهنی با مقطع های خیلی بزرگ را درون کوره حرارتی قرار می‌دهند و پس از رسیدن به درجه حرارت مناسب برای تغییر شکل طول آنها را زیاد و سطح مقطع آنها را کم می‌کنند تا به طول مد نظر و مورد استفاده برسد.

پس از انجام تغییرطول آنها را در قالبی به شکل T در می آورند و از کوره خارج می‌کنند و پس از سرد شدن از کوره خارج می‌کنند و پس از تثبیت شکل با دستگاه های برش مخصوص آنها را به اندازه های مختلف برش می‌زنند؛ این پروفیل به پروفیل سپری آهنی معروف هستند.

پروفیل سپری استیل

پروفیل سپری استیل با استفاده از جنس استیل ضد زنگ به روش گالوانیزه (پوشاندن ورق و یا پایه آهنی با استفاده از یک لایه روکش محافظ زینک یا روی به جهت حفاظت از زنگ زدن و یا خوردگی پایه و یا ورق آهنی) تولید می‌شود و مناسب برای استفاده در مناطق مرطوب و و مکانهایی که امکان زنگ زدگی بالا است کاربرد دارند؛ همچنین این نوع پروفیل به طور معمول به روش نورد گرم تولید می‌شود.

پروفیل سپری آلومینیومی

این نوع از پروفیل از جنس آلومینیوم میباشد و در رنگ های مختلفی به بازار فروش ارسال می شود، از ویژگی های پروفیل آلومینیومی میتوان به مواردی همچون زیبایی، کیفیت، مقاومت و ظرافت اشاره کرد؛ همچنین این پروفیل ها جهت نصب پانل های فایبرسمنت به همدیگر وتوسط پیچ های فایبر سمنت کاربردی هستند.

این پروفیل به دلیل خواص ضد زنگ آلومینیوم در مناطق مرطوب کاربرد بیشتری دارند؛ همچنین به دلیل ظرافت، در اجزای زیر سازی در نماهای مدرن که به شکل های مقاطع متفاوت ومختلفی هستند کاربردی می‌باشند.

از مزیت های پروفیل آلومینیومی میتوان به مقاوم ترین فلز ها جهت نصب ساندویچ پانل، پروفیل و صنایع ساختمان سازی اشاه کرد به همین منظور استفاده از پروفیل آلومینیومی کیفیت، ظرافت و مقاومت سازه شما را بیشتر می‌کند.

پروفیل سپری آلومینیوم

فایبر سمنت چیست

سمنت برد یا فایبر سمنت به صفحه های سیمانی که در آن ها از الیاف استفاده شده و ترکیبی از سیمان های سیلیس، الیاف و پرتلند هستند، گفته می‌شود.

کاربرد پروفیل سپری یا پروفیل T

به طور کلی این نوع از پروفیل در صنعت ساختمان سازی کاربرد خیلی زیادی دارند و در ادمه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

  • سقف های کاذب
  • ساخت سد
  • اتصال پل به ستون ها
  • ساخت درب و پنجره
  • ساخت سازه های فلزی
  • ساخت سوله خرپا
  • مهارکننده در ساختمان ها

قیمت پروفیل T یا پروفیل سپری

جهت اطلاع از آخرین قیمت پروفیل ها و مشاوره رایگان و اطلاع بیشتر درباره زیرسازی ساندویچ پانل به کارشناسان واحد فروش ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.


کانکس پیش ساخته

کانکس پیش ساخته یا پیش مونتاژ

چرا از کانکس پیش ساخته استفاده می‌کنیم؟ دلیل اصلی استفاده از کانکس پیش مونتاژ داشتن کیفیت بالا، متراژ بالا، سرعت […]

سوله چیست؟

سوله چیست؟

به زبان ساده، به سازه‌ای که سقف شیب‌دار داشته باشد، سوله می‌گویند. به طور متداول، از سوله‌ها، برای اسکلت ساختمان، […]

هزینه نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب یا اجرا در انواع مصالح ساختمانی یکی از بخش های اصلی پس از خرید محصول است، […]

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه پس از خرید و انتخاب نوع پانل از بخش های بسیار مهمی است که باید به […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

contact email phone eita chat whatsapp chat