021-26423874

09129412344

logo

021-26421776

09129412344

انواع فوم ساندویچ پانل

فوم ساندویچ پانل

فوم عایق ازجمله مواد کاربردی در ساخت ساندویچ پانل‌ها بوده و مهم‌ترین کاربردها فوم عایق در صنعت ساختمان‌سازی است که باعث شده امروزه ساندویچ پانل‌ها به یکی از پرطرفدارترین مصالح ساختمانی تبدیل شوند. در این از مرکز پانل به بررسی انواع فوم عایق ساندویچ پانل و مزایای هریک خواهیم پرداخت.

فوم عایق چیست و چه کاربردی دارد؟

فوم ساندویچ پانل سبب ایجاد خصوصیات مختلف در ساندویچ پانل های تولید شده می‌شود که کاربرد های مختلفی دارند ،ساندویچ پانل به عنوان سازه ای پیش ساخته در بازار امروزی کاربرد دارد.

در این مقاله ساندویچ پانل مرکز عایق های مختلف که در صنایع مختلف کاربرد دارند را معرفی خواهیم کرد و به شما عزیزان نحوه خرید بهترین عایق ساندویچ پنل را معرفی میکنیم.

فوم عایق ساندویچ پانل در اصل همان هسته ما است که در احاطه ورق است ، ورق ها عمدتا از جنس گالوانیزه می‌باشد ، ورق آلومینیوم و آلوزینک هم داریم اما عمدتاً برای محافظ از فوم عایق پانل یا هسته پانل از ورق گالوانیزه استفاده میکنند.

فوم های عایق در اصل خصوصیاتی مانند مقاوم در برابر برودت ، مقاوم در برابر گرما مقاوم حتی در برابر آتش و صوت هستند.

در ادامه مقاله مرکزپنل فوم‌های عایقی که در ساندویچ پانل‌های سقفی و ساندویچ پنل دیواری به‌کار می‌روند، را مورد برسی قرار خواهیم داد.

فوم پلی اورتان

فوم پلی اورتان

فوم پلی یورتان ساندویچ پانل به صورت کلی دارای دونوع است یعنی می‌توان گفت به دو صورت تهیه می‌شود که این دو حالت عبارتند از 1-کانتینیوز 2- دیسکانتینیوز پلی یورتان از دو ورق تشکیل شده است که در شرایط خاص کارگاهی تولیدی این دو ورق را تبدیل به فوم پلی یورتان خواهند کرد.

فوم عایق ساندویچ پانل پلی اورتان به عنوان پلیمر در صنعت از آن یاد می‌کنند و دارای ویژگی های فیزیکی مختلفی است که همین موضوع باعث کاربرد بیشتر آن شده است. این فوم دارای یک نوع نرم است که در این مدل تراکم بین سلول های پلی یورتان بسیار زیاد است به همین دلیل هوا به راحتی از بین ان ها عبور خواهد کرد و این فوم بسیار سبک و نرم است که کشش زیادی خواهد داشت.

مزایای فوم عایق پلی اورتان

جابه جایی فوم پلی اورتان اسان است وزن کمی دارد و در مقابل حشرات و موجودات زنده مقاوم است کیفیت بالایی دارد و پانل های امروزی از این فوم ساخته می‌شود.

از اصلی ترین مزیت های پانل پلی اورتان این است که در مقابل گرما و دمای بسیار بالا مقاوم است و حتی در سوله های تولیدی که دستگاه هایی با دمای بالا دارند از این نوع فوم برای عایق کردن سوله استفاده می‌شود ، همچنین نمونه هایی خاص از عایق پلی اورتان به دلیل کیفیت بالایی که دارد حتی در مقابل آتش سوزی هم تا چندین ساعت مقاوم میباشد.

از ویژگی بارز و اصلی دیگر پلی اورتان میتوانیم به این موضوع اشاره کرد که این فوم قابل شست شو است.

فوم پلی اورتان

فوم پلی استایرن

فوم پلی استایرن ماده‌ای سفیدرنگ بوده که عایق صدا و رطوبت بسیار خوبی محسوب می‌شود. از فوم عایق پلی استایرن به دلیل سبک بودن و مقرون‌به‌صرفه بودن در ساخت‌وساز ساختمان‌های بلند استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل پلی استایرنی در دو نوع قابل اشتعال و غیرقابل اشتعال تولید و به بازار عرضه می‌شوند. لازم به ذکر است که وجود پوشش نسوز در دو طرف ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پنل سقفی ساخته‌شده از فوم عایق استایرن، مصالحی با مقاومت محدود ایجاد می‌کند؛ به این صورت که در هنگام بروز آتش‌سوزی ساندویچ پانل پلی استایرن تا ۲۰ دقیقه توانایی مقاومت در برابر حرارت را داشته و پس از صرف این مدت‌زمان شروع به ذوب شدن خواهد کرد.

فوم  xps

فوم XPS  نسبت به فوم‌های عایق  دیگر از ماندگاری بالاتری برخوردار بوده و باگذشت زمان تجزیه نمی‌شود. علاوه به راین فوم عایق xps  از امنیت بیشتری در هنگام آتش‌سوزی برخوردار بوده و بسیار محکم است. ساندویچ پانل با فوم XPS برای استفاده در سقف، کف و دیوارها بسیار مناسب است.

همچنین در درب کامیون‌ها و ظروف یخچالی نیز از این نوع ساندویچ پانل به‌کار می‌رود. این فوم را بانام فوم سبز نیز می‌شناسند. فوم عایق ساندویچ پانل ایکس پی اس در هر ضخامتی قابل‌تولید بوده و از ماندگاری بالایی برخوردار است.

جمع‌بندی

فوم‌های عایقی که در ساخت ساندویچ پانل‌ها و در بین دو ورق محافظ عایق مورداستفاده قرار می‌گیرند بسیار متفاوت بوده و باعث ایجاد کاربردهای متفاوت ساندویچ پانل‌ها می‌شوند.

به‌طور کلی فوم میانی استفاده‌شده در ساخت ساندویچ پانل‌ها از جنس پلی یورتان، ساندویچ پانل پشم سنگ، پلی استایرن و XPS هستند که در این مقاله برخی ازانواع فوم عایق ساندویچ پانل را موردبررسی قراردادیم.

مطالب جدید ساندویچ پانل

شهرک های صنعتی

شهرک صنعتی قرچک

شهرک های صنعتی

شهرک صنعتی خاوران

دسته‌بندی نشده

شهرک صنعتی چرمشهر

سوله

سوله دست دوم

شهرک های صنعتی

شهرک صنعتی خوارزمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Chat on WhatsApp