انواع درب اتاق تمیز

انواع درب اتاق تمیز
نصب ساندویچ پانل

درب دولنگه اتاق تمیز

درب لولایی اتاق تمیز در صنایع دارویی، بیمارستان‌، کلینیک، اتاق تمیز جراحی، کارگاه فراوری مواد غذایی مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای کاربردهای بهداشتی، آنها همچنین دارای یک پوشش ضدباکتریایی در برابر انواع مختلف باکتری مانند استافیلوکوک، سالمونلا، اشریشیا کلی، لیستریا و غیره هستند. به‌گونه‌ای که در شرایط محیطی برای مقابله با باکتری، قارچ و جلبک، یک عمل ضدباکتری فعال می‌شود. این پوشش ضدمیکروبی دارای اثر مضاعف است: از رشد میکروب جلوگیری می‌کند و در برابر میکروب ایجاد شده مبارزه می‌کند.

جنس درب دو لنگه کلین روم

درب لولایی اتاق تمیز از ورق فولادی با روکش پلی‌استر و خاصیت ضدباکتریایی ساخته شده است که محافظت طولانی‌مدت و بهداشتی را فراهم می‌کند. همچنین واشر لاستیکی مخصوص شرکت‌های تولید دارو، جراحی‌ها و بیمارستان‌ها دارند که باید شکاف بین در و کف را ببندند تا از عبور هوا، دود، گردوغبار و صدا جلوگیری شود. این لاستیک در برابر حرارت بین 35- تا 90+ درجه مقاوم است. این مکانیزم با کلیدی کار می‌کند که حرکت پروفیل را با لاستیک تنظیم می‌کند تا با هر بار باز و بسته‌شدن درب، با کف مطابقت داشته باشد.

از ویژگی‌های این نوع درب‌ها می‌توان به ساخت ناهموار، نصب آسان، ضربه‌پذیری قوی، امنیت، کنترل دسترسی و آپشن‌های اتوماتیک اشاره کرد. این نوع درب‌ها برخلاف درب‌های تک دارای دو در با حرکت چرخشی یا کشویی هستند.

لوازم درب دولنگه کلین روم

درب‌ دولنگه اتاق پاکیزه دارای لوازم جانبی است. این لوازم شامل دستگیره کشش فولاد ضدزنگ، قفل درب دارای دستگیره یا قفل مغناطیسی، سخت‌افزار نصب شده روی سطح، اپراتورهای درب برقی نصب شده روی سطح، پیچ‌ومهره داخلی دو درب، چفت، لولا، مهروموم پایین اتوماتیک، واشر لاستیکی سیلیکون برای قاب، درب سیستم‌های قفل درب و غیره است.

اتاق تمیزی که از ساندویچ پانل کلین روم ساخته شده باشند درب‌های آن هم از جنس ساندویچ پانل است.

موارد ضروری در درب دولنگه اتاق تمیز

در درب اتاق تمیز باید مواردی رعایت شود که این موارد زیر را شامل می‌شود:

1. سطح کاملاً صاف

2. آسان برای ادغام

3. پانل‌های درب ضخیم

4. در برابر محصولات پاک‌کننده مقاوم است

5. شیشه سکوریت

6. سطح آنتی استاتیک

7. سخت‌افزار بالا

8. گزینه‌های قفل‌کردن

اینترلاک درب کلین روم

اینترلاک به معنی قفل درونی بوده که بسیار مقاوم است و در کلین روم و مکان های مهم که نیاز به مراقبت ویژه دارند کار گذاشته می‌شود  با این سیستم می‌توانید ورودی و خروجی اشخاص را به داخل کلین روم کنترل کنید.تمامی دستورات به سیستم اینترلاک ارسال می‌‌شود و با تحلیل سیستم اینترلاک دستورات انجام می‌شونداین یک سیستم اینترلاک می باشد که بر اساس نیاز کاربر انجام می شود.

به عنوان مثال با نمایشگر یا چراغ های قرمز و سبز می توان عبور مجاز و غیرمجاز را نمایش داد و یا در باز بودن درب اخطار داد.

سیستم اینترلاک درب اتاق تمیز برای ورود و خروج مواد و افراد طراحی شده است. بر روی درب اتاق‌های تمیز و صندوق پستی نصب می‌شود. این سیستم شامل قفل‌های مغناطیسی، کنترل پنل، هشدار وضعیت و آلارم‌های قفل درب است. سیستم اینترلاک اتاق تمیز بیشتر بر روی اینترلاک‌های اتاق‌های تمیز و خطوط تولید داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌های دارویی و میکروبی قابل‌نصب و اجرا است.

سیستم اینترلاک با حساسیتی که در کلاس اتاق‌های تمیز وجود دارد باز و بسته‌شدن درها را کنترل می‌کند.

درها به‌صورت الکتریکی در قفل درب اتاق تمیز قفل می‌شوند. همه درها بررسی می‌شوند و تنها درب‌های خاصی اجازه دسترسی در یک‌زمان را دارند. در صورت وجود اختلاف یا نقص در سیستم، سیستم با آلارم نمایش‌داده‌شده و هشدار می‌دهد.

درخواست بازکردن این درب‌ها با کلید انجام می‌شود و امکان کنترل تا 4 درب به‌صورت تک لنگه و دولنگه وجود دارد. پشتیبانی در این دستگاه در دو حالت عادی و معکوس انجام می‌شود.

حالت عادی

در این حالت تمام درها بسته و قفل می‌شوند و فقط در صورت درخواست است که یک در باز و درهای دیگر قفل می‌شود.

حالت معکوس

در این حالت همه درها بسته می‌شوند؛ اما قفل نمی‌شوند و با باز شدن یک درب بقیه درها توسط دستگاه قفل می‌شوند و تا زمانی که آن در بسته نشود همه درها قفل می مانند.

اینترلاک کلین روم

قفل و دستگیره درب کلین روم

قفل و دستگیره اتاق تمیز باید سطح صیقلی و صاف داشته باشد به دلیل این که وجود برجستگی‌ها موجب سختی در تمیزی و محل تجمع آلودگی است.

اجزای قفل و دستگیره درب کلین روم

قفل و دستگیره درب کلین روم شامل سه بخش ثابت لولا، دستگیره، قفل کتابی و سیلندر قفل است که حتی در درب جنس ساندویچ پانل ساخته می‌شوند مورداستفاده قرار می‌گیرند.

اگر خطر قطع برق وجود داشته باشد، یک قفل مکانیکی نیز مانند سیستم‌های الکترونیکی کارایی خوبی خواهد داشت. درنظرگرفتن یک سیستم کارت ممکن است در صورت وجود سلسله‌مراتبی از سطوح دسترسی، بهترین کار را داشته باشد. از این طریق می‌توانید اختیارات مختلفی را به کارمندان خود بدهید.

درب‌های اتوماتیک با لمس یک دکمه به‌صورت اتوماتیک باز و بسته می‌شوند که بسیار راحت است. سیستم‌های قفل الکترونیکی بالاترین امنیت را با کنترل قفل و مسدودکردن تضمین می‌کنند.

قفل و لولای درب اتاق تمیز مانند خود درب اتاق تمیز باید کیفیت خوبی داشته باشد و سخت‌افزار ممتاز هم روی درب کلین روم و هم روی قفل و لولا باشد و از کیفیت بالاتری برخوردار باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کلاس‌ بندی اتاق تمیز می‌توانید به صفحه مربوطه در بخش مقالات سایت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید ساندویچ پانل

مرکز پانل ساید بار

مشاوره و خرید ساندویچ پانل

کارشناس فروش لواسانی

کارشناس فروش: خانم لواسانی

شماره تماس: 09129412344

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

کارشناس فروش رادفر

کارشناس فروش: خانم رادفر

شماره تماس: 09356387008

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

Chat on WhatsApp