انواع کانکس

انواع کانکس
نصب ساندویچ پانل

همان طور که قبلا برای شما عزیزان توضیح دادیم ساندویچ پانل یکی از مصالحی است که امروزه کاربرد بسیاری در ساخت و ساز دارد که از دو ورق آلوزینک، ورق گالوانیزه و… ایجاد می شود که در میان آن عایقی با فوم پلی استایرن، پشم سنگ، پشم شیشه وجود دارد و یکی از کاربرد های ساندویچ پانل در کانکس است.

در این مقاله قصد داریم برای شما عزیزان انواع کانکس را به طور مختصر و مفید شرح دهیم. با مجموعه مرکز پنل همراه باشید.

کانکس چیست؟

در مقاله کانکس ساندویچ پنل برای شما به وطر کامل و مفید کانکس را توضیح دادیم و در این مطلب نیز یک توضیح خلاصه در مورد کانکس ساندویچ پنل در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

کانکس ها جزو سازه های پیش ساخته ای هستند که با کاربری های متفاوت در دسترس قرار می گیرند. آشنا شدن با این نوع بنا ها که به تازگی مرسوم شده است می تواند بسیار جذاب باشد.

این نوع سازه ها جایگاه خاصی در صنعت ساختمان پیدا کرده اند. در انواع مختفل و با کربری های متفاوت وارد بازار شده اند. استفاده از این سازه ها باعث شده تا رسیدن به یک زندگی ایده آل سریع تر اتفاق بیفتد.

کانکس ها با قابلیت جا به جایی و ساخت و نصب سریع ساخت و ساز های سنتی را زیر پا گذاشته اند. به دلیل داشتن امکانات کافی و هر چیزی که در ذهن شما است، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

انواع کانکس و کاربرد های آن

انواع مختلفی از کانکس وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای امکانات مختلف با کاربرد خود هستند که در ادامه قصد داریم برخی از آن را برا شما عزیزان شرح دهیم:

کانکس مسکونی

این سازه تمامی انواع کانکس مسکونی، کانکس ویلایی و خانه های پیش ساخته را شامل می شود. و مهمترین ویژگی آنها نسبت به سازه های دیگر این است که دارای امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی و حمام، اتاق خواب و آشپز خانه می باشند.

که بنا به نوع پلان و متراژ امکان دارد دارای دو یا چند اتاق خواب با کمد دیواری، فضای نهارخوری و پذیرایی بزرگ نیز باشد.

در تولید این نوع سازه مسائلی مانند دوام و پایداری، امنیت در برابر سرقت، زیبایی ظاهری، چیدمان فضای داخلی و ترکیب مناسب فضا ها در کنار یکدیگر جز مهمترین نکات می باشد. که در جای خود باید هرکدام یک به یک برسی و تمهیداتی برای هریک در نظر گرفته شود.

این نوع سازه با نام خانه های قابل حمل و ویلا های متحرک نیز شناخته می شوند. و از قابلیت های مهم و شاخص آنها قابلیت جابجایی آنها از محلی به محل دیگر می باشد. یعنی بجای اسباب کشی خانه را با تمام وسایل داخلش جابجا می کنند.

کانکس های خدمات شهری

ازاین نوع سازه ها حتما در سطح شهر بسیار زیاد دیده اید. این نوع سازه ها وظیفه ارائه خدمات به مردم را بر عهده دارند. البته کاربرد های دیگری نیز دارند.

  1. فروشگاه: در منطقه هایی دیده شده که دسترسی به فروشگاه و سوپر مارکت دشوار است در این شرایط استفاده از این نوع کانکس ها به عنوان فروشگاه بسیار مناسب است.
  2. فست فود: تا به حال تجربه فست فود کانکسی را داشته اید. حقیقتا می تواند تجربه ای لذت بخش باشد. با استفاده از این نوع سازه ها می توانید یک فست فود سیار داشته باشید.
  3. کافی شاپ: کافی شاپ های سیار هم مانند رستوران و فست فود بسیار کاربرد دارند. با ساخت این نوع سازه ها می توانید یک شغل جدید ابداع کنید.
  4. ایستگاه اتوبوس: حتما تا به حال ایستگاه هی اتوبوس را دیده اید. آن ها هم نوعی کانکس هستند که با استفاده از آن ها از مسافرین در برابر سرما و گرما حفاظت می شود.
  5. ایستگاه دوچرخه: حتما تا به حال در سطح شهر با ایستگاه های دوچرخه رو به رو شده اید. از این ایستگاه ها برای محافظت از دوچرخه ها استفاده می شود.
  6. عابر بانک: از این سازه ها برای عابر بانک هم استفاده شده است. حتما تا به حال دیده اید دستگاه های عابر بانک در اتاقکی قرار دارند. ازاین سازه ها برای این منظور بسیار استفاده می شود.
  7. کانکس پیش ساخته

کانکس رستوران آماده

کانکس های رستورانی نیز جزو محصولات خدمات شهری حساب می شود. نکته جالب این جاست که در این سازه های رستورانی آشپزخانه ای با تمام تجهیزات قرار دارد. در این سازه های رستورانی امکاناتی مثل سرویس بهداشتی، لوله کشی سرد و گرم ، محلی برای طبخ غذا ، یخچال و غیره وجود دارد.

این کانکس های خدمات شهری کاملا کاربردی عمومی دارند. به هیچ عنوان استفاده ای شخصی از آن ها نمی شود. با توجه به این موضوع دیده شده که از این سازه ها بیشتر در شهرداری ها و یا مجموعه های توریستی استفاده می شود.

کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی یکی از انواع کانکس می باشد که برای استفاده در کارگاه های ساختمانی و عمرانی کاربرد داشته و برای اسکان پرسنل در ساعات کاری و یا کارگران و نیرو هایی که شب در محل کارگاه می خوابند کاربرد دارد.

کانکس کارگری، اسکان کارگاهی نیز در همین دسته قرار می گیرند که معمولا ساده ترین نوع سازه های پیش ساخته بوده و بصورت سالن خالی می باشد که گاها در آنها میز و صندلی برای غذا خوری نیرو ها و یا تخت خواب برای استراحت شبانه قرار می دهند.

از لحاظ قیمت نیز این نوع از سازه های پیش ساخته ارزانترین آنها می باشند زیرا خریدار پس از اتمام پروژه خود دیگر نیازی به آنها ندارد و در واقع زمان استفاده از آنها یک دوره چند ماهه یا حداکثر دو یا سه ساله می باشد که با اتمام پروژه به پایان می رسد.

انواع کانکس اداری

کانکس اداری یا مدیریتی نیز دسته دیگری از انواع کانکس می باشد. که برای مدیریت پروژه ها یا اتاق جلسه و کنفرانس و یا سالن گردهمایی کاربرد دارد.

معمولا ابعاد این سازه ها نسبت به گونه های دیگر بزرگتر بوده و گاها بصورت سازه های بزرگ ساندویچ پانل در محل اجرا می شوند. و مانند یک دفتر اداری با اتاق بندی های گوناگون عمل می کند. و حتی ممکن است فضای برای استراحت کارکنان در هنگام شب نیز داشته باشد.

البته ابعاد های بزرگ آنها قابلیت جابجایی نداشته و برای جابجایی آنها باید دمونتاژ و مجددا در محل جدید مونتاژ شود.

کانکس اداری از جهات مختلفی مورد برسی قرار می گیرد. و تعاریف متفاوتی از آن در صنعت پیش ساختگی شده است. که گاها به دفاتر دو طبقه نیز اشاره دارد. اما بصورت ساده می توان گفت فضایی اداری که می تواند مدیریتی یا دفتر فروش باشد. با هر ابعاد و شکل ظاهری را شامل می گردد.

کانکس نگهبانی

این سازه ها به صورت اتاقکی در اکثر کارخانجات استفاده می شود. این اتقاک ها به عناون اتاقک نگهبانی و برای استقرار نگهبان قرار دارند. این سازه ها باید از سه طرف دارای پنجره باشند. این موضوع به این دلیل است که نگهبان باید به سه طرف دید داشته باشد. (انواع کانکس)

حتما در بیشتر مجتمع های مسکونی و تجاری این سازه های نگهبانی را دیده اید. این سازه ها اصولا به صورت پیش ساخته هستند و به راحتی می توانید آن ها را خریداری کنید.

کانکس سفارشی

این دسته شامل مواردی می شود که خریدار به دنبال طرحی جدید با قابلیت های اختصاصی بوده که می بایست بصورت ویژه بر روی آن کار شود.

کانکس سفارشی معمولا دارای کاربری های لوکس و فروشگاهی بوده اما بعضا نیز برای کاربرد های صنعتی و دستگاه های خاص نیز سفارش داده می شود. این سازه ها با عبور از مراحل طراحی و فیلتر های آنالیز فنی به مرحله اجرا رسیده و معمولا بصورت از پیش ساخته شده نمی باشند.

کانکس سرویس بهداشتی

محال است کانکس سرویس بهداشتی را ندیده و یا از آن استفاده نکرده باشید. این نوع از کانکس ها را می توان از جمله پرکاربردترین کانکس های موجود در بازار دانست. به راحتی می توانید آن را در مناطق مختلف مانند معابر عمومی شهر، مساجد، پارک ها، ساختمان های نیمه کاره، دانشگاه، بین راه شهرها و… مشاهده کنید.

جمع بندی

در این مقاله برای شما عزیزان انواع کانس را به طور کامل و مفید شرح دادیم. انواع کانکس ها بر اساس نوع و نحوه استفاده از آن مشخص می شود. این سازه ها ممکن است به صورت پیش فرض تولید شوند اما شما می توانید با استفاده از علایق و سلیقه خود طراحی که مد نظرتان است را انجام دهید.

شما عزیزان می توایند برای کسل اطلاعات بیشتر در مورد کانکس های و ساندویچ پنل و قیمت ساندویچ پنل به سایت ما مراجعه کنید و با مشاوران ما تماس بگیرید تا به شما اطلاعات مفید و کاملی بدهند.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید ساندویچ پانل

مرکز پانل ساید بار

مشاوره و خرید ساندویچ پانل

کارشناس فروش لواسانی

کارشناس فروش: خانم لواسانی

شماره تماس: 09129412344

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

کارشناس فروش رادفر

کارشناس فروش: خانم رادفر

شماره تماس: 09356387008

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

Chat on WhatsApp