انواع سردخانه صنعتی

سردخانه صنعتی
نصب ساندویچ پانل

امروزه مصالح جدیدتری جایگزین مصالح سنتی شده‌اند که هرکدام از این مصالح ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند؛ از جمله این مصالح می‌توان به ساندویچ پانل که در ساخت انواع سردخانه به کار می‌روند اشاره کرد.

سردخانه به مکانی سرمایشی که قابلیت حفظ دما و محافظت از مواد دارویی، غذایی، انجمادی را دارد، گفته می‌شود و حال کاربردهای بسیار زیادی دارند؛ همچنین انواع مختلفی را دارا هستند. انواع سردخانه‌ها بر اساس کاربرد، دما و ساختار طبقه‌بندی می‌شوند.

سردخانه صنعتی چیست

سردخانه صنعتی از جمله سردخانه‌هایی است که بر اساس رنج دمایی ساخته می‌شوند؛ سردخانه صنعتی به طور کلی به دو دسته سردخانه بالای صفر و سردخانه زیر صفر تقسیم می‌شوند.

سردخانه صنعتی در محافظت از مواد غذایی فاسد شدنی، محصولات کشاورزی و دیگر مواد و محصولاتی که قابلیت فاسد شدن دارند به خوبی عمل می‌کند به این دلیل که سردخانه صنعتی در حفظ دما، جلوگیری از رطوبت بسیار مناسب هست.

پانل به کار رفته در انواع سردخانه از نوع ساندویچ پانل دیواری و با فوم عایق پلی یورتان تشکیل می‌شوند که عایق خوبی برای حفظ دما، جلوگیری از رطوبت هستند.

سردخانه بالای صفر

سردخانه ساندویچ پانل بالای صفر با نام سردخانه‌های بلند مدت یا سردخانه‌های کوتاه مدت شناخته می‌شوند و قابلیت حفظ دما از 1+ الی 4+ درجه سانتی‌گراد دارند؛ همچنین ضخامت پانل به کار رفته در سردخانه بالای صفر از 8 تا 10 سانتی متر مکعب است و این نوع از سردخانه برای  موادی که دمایی بالاتر از دمای انجماد دارند در مدتی کوتاه نگهداری می‌شود.

مدت زمان نگهداری محصولات در سردخانه کوتاه مدت به طور حداکثر 15 روز است و به این صورت که محصولات به تدریج وارد سردخانه و نگهداری می‌شوند و پس از نگه داری چند روزه کوتاه مدت از سردخانه خارج و محصولات بعدی جایگزین می‌شوند.

سردخانه بلند مدت به صورت سردخانه تجاری و با نام سردخانه‌های عمومی ساخته می‌شوند و از شرایط خاصی برای نگهداری محصولات پیروی می‌کنند.

از جمله محصولاتی که در سردخانه‌های بالای صفر محافظت و نگهداری می‌شوند می‌توان به لبنیات، سبزیجات، میوه، صیفی‌جات، گیاهان و مواد دارویی اشاره کرد.

سردخانه صنعتی بالای صفر

سردخانه پایین صفر

سردخانه پایین صفر به نام سردخانه انجماد شناخته و نام گذاری شده است؛ همچنین این نوع سردخانه برای انجماد محصولات و در دمای صفر تا منفی 18 درجه سانتیگراد محافظت می‌شود؛ ضخامت پانل به کار رفته در این سردخانه 15 سانتی‌متر مکعب هست.

بسیاری از فروشگاه‌ها برای انبار کردن محصولات منجمد از سردخانه‌های صنعتی پایین صفر استفاده می‌کنند؛ همچنین دیگر صنایع از جمله کشتارگاه‌ها و صنایع شیلات به این نوع سردخانه نیاز دارند.

قیمت

از عوامل تأثیر گذار در قیمت سردخانه، پانل هست که با توجه به ساختار آن بر قیمت سردخانه کاهش یا افزوده می‌شود. برای اطلاع از آخرین قیمت ساندویچ پانل با کارشناسان فروش حاضر در واحد تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید ساندویچ پانل

مشاوره و خرید ساندویچ پانل

کارشناس فروش رادفر

کارشناس فروش: خانم رادفر

شماره تماس: 09356387008

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

کارشناس فروش لواسانی

کارشناس فروش: خانم لواسانی

شماره تماس: 09129412344

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

Chat on WhatsApp