ورق فلاشینگ

نصب ساندویچ پانل

در این مقاله قصد داریم تا برای شما عزیزان ورق فلاشینگ را به طور مختصر و مفید شرح دهیم. با مجموعه مرکزپانل همراه باشید.

فلاشینگ چیست؟

فلاشینگ در حقیقت یکی از متعلقات ساندویچ پانل محسوب می‌شود که وظیفه آن به صورت کلی پوششی به جهت درزبندی و آب‌بندی پانل‌هایی است که یکدیگر می‌رسند. مهمترین کاربرد فلاشینگ پوشاندن خط الراس ساندویچ پانل‌های سقفی است که آن را با نام فلاشینگ تاج می‌شناسند.

نوع دیگری از فلاشینگ نیز وجود دارد که برای پوشاندن درز خط زیرین ساندویچ پانل‌های سقفی به کار می‌رود و به آن فلاشینگ زیرتاج می‌گویند.

ویژگی های ورق فلاشینگ

 • با توجه به شکل و فرم نصب ساندویچ پانل‌ها، فلاشینگ‌ها با مدل‌های متفاوتی تولید و روانه بازار شده اند. به عنوان مثال فلاشینگ تاج، فلاشینگ زیرتاج، فلاشینگ کنج و فلاشینگ نما دامپا چند نمونه از انواع فلاشینگ است.
 • جنس ورق فلاشینگ می‌تواند از نوع ورق گالوانیزه، آلوزینک و یا آلومینیوم باشد که ضخامت متغیری دارد اما اصولا فلاشینگ ها ضخامتی بیش از 0.4 میلی‌متر دارند.

مزایای فلاشینگ

از این محصول برای عایق بندی در مقابل ورود آب به سطح داخلی سازه ها استفاده می‌شود، علاوه بر عایق بندی به جهت پوشاندن قسمت‌های تیز هم از فلاشینگ استفاده می‌شود.

عملکرد فلاشینگ به این گونه است که روی سطح انواع ساندویچ پانل قرار گرفته و موجب می‌شود تا از ورود گرد و غبار، رطوبت و آب به داخل بدنه اصلی پنل ها جلوگیری شود.

استفاده از فلاشینگ سبب می‌شود از پیچیدن باد و صداهای حاصل از وزیدن بادهای شدید در داخل سازه جلوگیری شود، اگر از فلاشینگ در سازه استفاده نشود، وزیدن باد سبب می‌شود که پوسته اجرائی سازه از بین برود و به مرور زمان سازه خراب شود.

ورق فلاشینگ

فلاشینگ نما چیست؟

فلاشینگ نما همان طور که از اسم آن پیداست برای نما و پوشش بیرونی سازه‌های ساندویچ پانل به کار می‌رود و همانند دیگر انواع فلاشینگ، سبب درزبندی، آب‌بندی و پوشاندن برخی از سازه‌های شیروانی برای ایجاد ظاهری زیباتر استفاده می‌شود.

اکثر فلاشینگ‌ها مانند فلاشینگ تاج، فلاشینگ زیرتاج و فلاشینگ کنج بر اساس متر طول محاسبه می‌شود و برای محاسبه فلاشینگ تاج طول ساندویچ پانل سقفی را در نظر می‌گیرند.

مزایای فلاشینگ نما:

 • پنهان نمودن درزهای اتصال دو قطعه
 • جلوگیری از پیچیدن باد در سازه که ممکن است باعث کنده شدن پوشش شود
 • ایجاد زیبایی در سازه
 • دیواره آب بند ، درز بند و هوا بند
ورق فلاشینگ ساندویچ پانل

انواع فلاشینگ

فلاشینگ ها انواع متفاوتی دارد که در این مقاله فقط برای شما عزیزان آن ها را نام می بریم که به شرح زیر می باشند:

 • فلاشینگ تاج
 • فلاشینگ زیر تاج
 • فلاشینگ کنج یا زاویه‌دار
 • فلاشینگ پنجره
 • فلاشینگ پشت بام
 • فلاشینگ طرح دار

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم برای شما عزیزان فلاشینگ را به طور خلاصه و مفید شرح دهیم تا اگر قصد خرید ساندویچ پانل و متعلقات آن را دارید با فلاشینگ آشنا باشید.

شما عزیزان می توانید برای خرید ساندویچ پنل، اطلاع از قیمت ساندویچ پنل و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ساندویچ پنل و قیمت آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید ساندویچ پانل

مرکز پانل ساید بار

مشاوره و خرید ساندویچ پانل

کارشناس فروش لواسانی

کارشناس فروش: خانم لواسانی

شماره تماس: 09129412344

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

کارشناس فروش رادفر

کارشناس فروش: خانم رادفر

شماره تماس: 09356387008

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

Chat on WhatsApp