ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری
نصب ساندویچ پانل

لیست قیمت ساندویچ پانل دیواری

آخرین به روز رسانی : 1401/11/20

شرکت سازنده فوم ورق ضخامت پانل قیمت (تومان)
تونیکس پانل پلی اورتان گالوانیزه 4cm 620.000
آسیا پانل پلی اورتان گالوانیزه 4cm 771.000
مهران پانل پلی اورتان گالوانیزه 4cm 525.000
کبیر پانل پلی اورتان گالوانیزه 4cm تماس بگیرید
ماموت پانل پلی اورتان گالوانیزه 4cm تماس بگیرید
نبوغ سرمایش پلی اورتان گالوانیزه 4cm تماس بگیرید
تونیکس پانل پلی اورتان گالوانیزه 5cm 655.000
آسیا پانل پلی اورتان گالوانیزه 5cm 807.000
مهران پانل پلی اورتان گالوانیزه 5cm 522.000
کبیر پانل پلی اورتان گالوانیزه 5cm تماس بگیرید
ماموت پانل پلی اورتان گالوانیزه 5cm تماس بگیرید
نبوغ سرمایش  پلی اورتان گالوانیزه 5cm تماس بگیرید
تونیکس پانل  xps گالوانیزه 4cm 590.000
آسیا پانل  xps گالوانیزه 4cm تماس بگیرید
مهران پانل  xps گالوانیزه 4cm تماس بگیرید
کبیرپانل  xps گالوانیزه 4cm تماس بگیرید
ماموت پانل xps گالوانیزه 4cm تماس بگیرید
نبوغ سرمایش  xps گالوانیزه 4cm تماس بگیرید
تونیکس پانل  xps گالوانیزه 5cm 625.000
آسیا پانل  xps گالوانیزه 5cm تماس بگیرید
مهران پانل  xps گالوانیزه 5cm تماس بگیرید
کبیرپانل  xps گالوانیزه 5cm تماس بگیرید
ماموت پانل  xps گالوانیزه 5cm تماس بگیرید
نبوغ سرمایش  xps گالوانیزه 5cm تماس بگیرید
تونیکس پانل  پشم سنگ گالوانیزه 5cm تماس بگیرید
آسیا پانل  پشم سنگ گالوانیزه 5cm تماس بگیرید
مهران پانل  پشم سنگ گالوانیزه 5cm تماس بگیرید
کبیرپانل  پشم سنگ گالوانیزه 5cm تماس بگیرید
ماموت پانل  پشم سنگ گالوانیزه 5cm تماس بگیرید
نبوغ سرمایش  پشم سنگ گالوانیزه 5cm تماس بگیرید

اگر شما هم به دنبال بهترین ساندویچ پانل دیواری هستید و از انواع آن آگاهی کافی ندارید با ما همراه باشید چراکه در این مقاله مرکز پانل قصد داریم تا شمارا به‌طورکلی با پانل ساندویچی دیواری و انواع آشنا کنیم.

ساندویچ پانل دیواری چیست؟

ساندویچ پانل دیواری یک سازه پیش ساخته است که جهت پوشش دیوار انواع سازه صنعتی، ساختمانی، مسکونی و غیره طراحی و تولید شده است. ساندویچ پانل دیواری در ساخت دیوار انواع سوله، کانکس، سازه‌های پیش ساخته، سردخانه، کلین روم، اتاق حمل بار و… مورداستفاده قرار می‌گیرد. پانل‌های دیواری وزن کمی داشته و همین باعث جابه‌جایی آسان آن‌ها می‌شود.

ساندویچ پانل را می‌توان به به‌طور کلی به دو دسته‌ ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی تقسیم کرد. تمامی انواع ساندویچ پانل‌ها به‌صورت پیش‌ساخته تولید می‌شود و در مکان‌هایی که به سازه‌ای با وزن کم و مقاومت بالا نیاز است، مورد استفاده قرار می‌گیرند. پانل دیواری از دولایه ورق فلزی به همراه یک عایق انعطاف پذیر از جنس پلی یورتان، پلی استایرن، xps و یا پشم سنگ در هسته ساندویچ پنل، تشکیل شده است.

ساندویچ پانل دیواری

مزایای ساندویچ پانل دیواری

امروزه استفاده از این نوع ساندویچ پانل بسیار افزایش پیداکرده است. وجود مزیت‌های مختلف باعث شده تا مهندسان و مشتریان به این سازه علاقه‌مند شوند. در ادامه این قسمت مزایای ساندویچ پانل را شرح خواهیم داد.

۱. عایق حرارتی و برودتی

۲. عایق صوت

۳. مقاومت در برابر رطوبت

۴. سبک بودن و کاهش وزن سازه

۵. سرعت در نصب و اجرا و درنتیجه کاهش هزینه‌های ناشی از طولانی شدن پروژه‌ها

۶.  مقاوم در برابر زلزله

۷. قابلیت جابجایی و نصب مجدد

8. دوستدار محیط زیست

در ادامه به شرح کامل این موارد می‌پردازیم.

سبک بودن

ساندویچ پانل دیواری از ورق‌های فلزی با ضخامت 0.4 تا 0.7 به همراه فوم عایق تشکیل شده است که در مجموع وزن بسیار پایینی دارد. ساندویچ پانل دیواری علی رغم وزن بسیارکم، مقاومت فیزیکی بالایی دارد. در نتیجه حمل و نقل و نصب این پانل‌ها در کمترین زمان ممکن و با نیروی انسانی محدود انجام می‌شود.

داشتن مقاومت بالا

این سازه‌ها در مقایسه با سایر مصالح سنتی از دوام بیشتری برخوردار هستند. مصالح سنتی همانند چوب، مشکلات متعددی چون پوسیدگی، مقاومت کمتر و … دارند. در مقابل، مقاومت و دوام ساندویچ پانل در برابر مخاطرات طبیعی چون زلزله نیز بالا است.

فوم میانی ساندویچ پانل‌ها به گونه‌ای طراحی شده است که در برابر نفوذ و رشد میکروب‌ها و قارچ‌ها بسیار مقاوم هستند؛ این مورد به دلیل این است که فوم ساندویچ پانل‌هایی مانند پلی اورتان و xps مقاومت بیشتری در برابر جذب رطوبت دارند.

عایق بودن

نه تنها ساندویچ پانل دیواری بلکه ساندویچ پانل سقفی نیز در برابر تبادلات انرژی حرارتی و برودتی با محیط بیرون عایق است. به‌این‌ترتیب در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کنند.

لایه‌های عایق پانل‌ ساندویچی هنگام آتش‌سوزی مانع از آتش گرفتن تمام سازه می‌شوند و از گسترش شعله‌های آتش به قسمت‌های دیگر سازه جلوگیری می‌کند. به دلیل داشتن همین ویژگی، در ساخت بسیاری از انواع سوله‌ها و سازه‌های chp از ساندویچ پانل استفاده می‌شود.

سازگار با محیط زیست

در سازه‌هایی که ساخته می‌شود، سازگاری با محیط‌زیست بسیار بااهمیت است. ساندویچ پانل‌ به دلیل سازگاری با شرایط مختلف اقلیمی، دوست دار محیط‌زیست است؛ یکی از دلایل آن این است که در هنگام اجرا و نصب ساندویچ پانل‌ها نخاله و ضایعات ساختمانی مانند بتن، آجر، سیمان، فلز، پلاستیک و …تولید نمی‌شود. شاید بهتر باشد بدانید که نخاله و ضایعات ساختمانی اثراتی مخرب‌تر از زباله‌های شهری دارند.

همچنین قابلیت شستشو نیز دارند. با توجه به این ویژگی این سازه بسیار موردتوجه فعالان و دوستداران محیط‌زیست نیز واقع‌شده است. تا علاوه بر زیبایی، کیفیت و ایمنی، ازلحاظ بهداشتی نیز مناسب باشد.

مقرون به صرفه بودن

در طول اجرای یک پروژه با استفاده از ساندویچ پانل، زمان کمتری برای کارفرمایان و تیم نصاب صرف می‌شود در نتیجه اجرای یک پروژه مشمول افزایش قیمت مصالح ساختمانی یا دستمزد کارگران نخواهد شد. در حقیت دیوار و سقف سازه شما از قبل در کارخانه تولید و آماده شده است و تنها مرحله نصب و اجرای آن باقی می‌ماند. ضمن اینکه با توجه به مزیت‌های متعدد پانل‌های ساندویچی قیمت آن در مقایسه با مصالح سنتی به صرفه‌تر خواهد بود.

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل، به طور معمول یک عرض مفید و یک عرض غیر مفید دارد که این عدد بسته به هر شرکت تولید کننده متفاوت است. اغلب عرض مفید ساندویچ پانل‌ها 1/14 متر و عرض غیر مفید آن 1/16 است.

علاوه بر این ساندویچ پانل‌های دیواری را با ضخامت 2 الی 18 سانتی متر نیز تولید می‌کنند. ورق‌های بکار برده شده در این پانل، از نوع گالوانیزه، آلومینیوم و یا آلوزینک است که به‌صورت ورق دو رو تولید می‌شود.

انواع ساندویچ پانل دیواری به لحاظ شکل ظاهری

۱. پانل ساندویچی دیواری ساده

۲. پانل ساندویچی دیواری طرح دار

اکنون برای آشنایی بیشتر با انواع پانل‌های دیواری، انواع آن را به لحاظ شکل ظاهری و ساختار مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ساندویچ پانل دیواری ساده

همان‌طور که از اسم این نوع پانل پیدا است، این پانل طرح خاصی ندارد، البته به درخواست مشتری می‌توان آن را با کرکره‌ای ریز یا سینوسی ریز، درشت یا ساده سفارش داد.

ساندویچ پانل دیواری طرح دار

این نوع پانل طرح‌های متفاوتی دارد. مانند طرح سنگ، طرح چوب و نیز پانل دیواری کرکره‌ای.

پوشش طرفین این نوع ساندویچ پنل نیز از جنس ورق‌هایی است که در بالا ذکر کردیم و با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف مطابق با سفارش مشتری، طراحی و تولید می‌شود. این نوع از ساندویچ پانل دیواری علاوه بر کیفیت مناسب، زیبا، شیک و مدرن است و همین امر باعث جلب‌ توجه معماران و طراحان به خود شده است.

انواع ساندویچ پانل دیواری به لحاظ نوع اتصال

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

همان‌طور که از نام این پنل پیداست، پیچ‌های این پانل هنگام نصب مخفی هستند. طراحی در ساندویچ پانل پیچ مخفی به این گونه است که ابتدا ساندویچ پانل اولی به زیرسازی متصل می‌شود سپس لبه پنل دوم بر روی لبه پنل اولی قرار می‌گیرد و پیچ اتصال در زیر پانل پنهان می‌شود، این ویژگی علاوه بر ایجاد زیبایی ظاهری سبب درزبندی و آب‌بندی هرچه بهتر پانل‌ها می‌شود.

بنابراین در پروژه‌هایی که می‌خواهند مانع از نفوذ باد و آب شوند از این مدل پانل استفاده می‌کنند.

ساندویچ پانل دیواری نر و مادگی

ساندویچ پانل دیواری نر و مادگی یک نوع اتصال مرسوم بین شیت‌های ساندویچ پنل دیواری است که در این نوع اتصال لبه ساندویچ پانل‌ها به صورت کام و زبانه طراحی شده تا در یکدیگر فرو روند و سبب درزبندی و آب‌بندی پانل‌ها شود.

انواع ساندویچ پانل دیواری به لحاظ نوع ورق

 • پی وی سی (PVC)
 • ورق گالوانیزه
 • ورق آلوزینک
 • ام دی اف (MDF)
 • ورق آلومینیوم
 • نایلون
 • فایبرگلاس

علاوه بر این، پوشش‌های متفاوت دیگری نیز ساخته می‌شود و در بازار موجود است.

پانل دیواری

انواع ساندویچ پانل دیواری به لحاظ نوع فوم

 • فوم پلی اورتان
 • فوم پلی استایرن eps
 • فوم اکس پی اس xps
 • فوم پشم سنگ

کاربرد ساندویچ پانل دیواری

 • دیوار اتاق عمل
 • دیوار سردخانه
 • دیوار سوله و انبار
 • دیوار کانکس‌ها و کانتینرها
 • پوشش دیوار ساختمان‌های مسکونی
 • پوشش دیوار آزمایشگاه‌ها و اتاق‌های عمل

نصب ساندویچ پانل دیواری

روش‌های متفاوتی برای نصب ساندویچ پانل دیواری وجود دارد. در اینجا با دو روش نصب آن آشنا می‌شویم.

روش اول

در این روش از پانل پیچ مخفی استفاده می‌شود. این نوع پانل برای سازه‌های مستحکم بکار برده می‌شود. در این روش به دلیل وجود ستون فلزی می‌توان پانل را به آن پیچ کرد. برای مخفی شدن پیچ‌ها، پانل دیگر روی پیچ قرار می‌گیرند. این روش مقاومت دیوار سازه را نیز افزایش خواهد داد.

روش دوم

در این روش از نبشی‌ آهنی استفاده می‌شود. در قسمت دیوار یک نبشی ۹۰ درجه قرار می‌دهیم و یک قاب تشکیل می‌دهیم.  پانل‌های ساندویچی داخل این قاب‌ها قرار می‌گیرند. برای درزبندی فواصل ایجادشده لازم است که از چسب مخصوص درزبندی استفاده شود. این روش هنگام ساخت کانکس‌ و کاروان‌ کاربرد دارد.

قیمت ساندویچ پانل دیواری

قیمت ساندویچ پانل دیواری

همان‌طور که بررسی کردیم، ساندویچ‌ پنل‌ها تنوع بسیاری دارند و در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت در بازار موجود و قابل سفارش هستند. بنابراین بر اساس طرح، رنگ، نوع ورق‌ها و لایه میانی و همچنین ابعاد، قیمت آن محاسبه خواهد شد.

جمع‌بندی

ساندویچ پانل، سازه‌ ساختمانی مدرن و به‌صرفه‌ای است که از دو لایه‌ی بیرونی فولادی تشکیل‌شده و لایه میانی آن فومی و عایق است که از مواد پلیمری ساخته می‌شود. ساندویچ پانل دیواری یکی از این نمونه‌ها است که در این مقاله به مزایا، کاربردها و انواع آن پرداختیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل می‌توانید با مشاوران ما در مرکزپانل تماس حاصل نمایید.

مزایای ساندویچ پانل دیواری چیست؟

۱. عایق حرارتی و برودتی
۲. عایق صوت
۳. مقاوم در برابر رطوبت
۴. سبک بودن و کاهش وزن سازه
۵. سرعت در نصب و اجرا و درنتیجه کاهش هزینه‌های ناشی از طولانی شدن پروژه‌ها
۶.  مقاوم در برابر زلزله

کاربرد ساندویچ پانل دیواری

دیوار اتاق عمل , دیوار سردخانه , دیوار سوله و انبار , دیوار کانکس‌ها و کانتینرها , پوشش دیوار ساختمان‌های پیش ساخته , پوشش دیوار آزمایشگاه‌ها و اتاق‌های عمل

قیمت ساندویچ پانل دیواری

قیمت پانل های دیواری به نوع ساندویچ پانل، نوسانات قیمت دلار، موجودی ورق در کارخانه، زمان تحویل و شرکت سازنده آن دارد. برای استعلام قیمت پانل دیواری با مشاورین مرکزپانل تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید ساندویچ پانل

مشاوره و خرید ساندویچ پانل

کارشناس فروش رادفر

کارشناس فروش: خانم رادفر

شماره تماس: 09356387008

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

کارشناس فروش لواسانی

کارشناس فروش: خانم لواسانی

شماره تماس: 09129412344

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

Chat on WhatsApp