انواع ورق ساندویچ پانل

coversheet
نصب ساندویچ پانل

ساندویچ پانل دارای ورق های مختلفی است ؛ که با توجه به سفارش مشتری برای محافظت از هسته و عایق پانل روی آن قرار داده می‌شود در این مقاله از مرکز پانل به بررسی انواع ورق و محافظ های موجود در صنعت ساندویچ پنل می‌پردازیم ؛ شما را با انواع ورق پانل اشنا خواهیم کرد و مزایا ، معایب آن را با هم بررسی می‌کنیم.

ورق ساندویچ پانل چیست؟

ورق ساندویچ پانل نوعی عایق است که بر روی هسته یا همان فوم عایق پانل ساندویچ قرار داده می‌شود ، دلیل این که ورق هارا برای محافظ از پانل و هسته ان قرار می‌دهند این است که در ابتدای امر طول عمر سازه بیشتر شود ، در مرحله بعد از رشد و نمو میکروب و حشرات در لایه های هسته پانل جلوگیری شود که می‌تواند تاثیر مستقیم روی طول عمر پنل ها داشته باشد.

انواع ورق از نوع جنس

ورق های موجود برای ساندویچ پانل در بازار ایران بر دونوع آلوزینک و گالوانیزه است اما در این دو مدل تفاوت های عمده ای وجود دارد ، همان‌طور که می‌دانید پانل ساندویچ از دو ورق یا یک رو ورق به همراه هسته یا همان عایق مخصوص تهیه می‌شود.

جنس و کیفیت ورق مورد استفاده برای حفاظت از هسته عایق پانل بسیار حائز اهمیت است به همین دلیل باید با توجه به محیط زندگی ، آب و هوا و … این ورق ها انتخاب شوند تا در طولانی مدت سازه شما دچار مشکل نشود.

ورق با ضخامت مختلف با توجه به نیاز و استحکام سازه مورد نظر شما باید خریداری شود، استفاده از آلوزینک سبب می‌شود تا ورق روی ساندویچ پانل در طی مرور زمان دچار زنگ زدگی نشود ، همچنین به کار گیری رنگ های کوره ای درجه یک در ساخت ساندویچ پانل ها با ورق گالوانیزه کمک بسیاری به زنگ زدگی و مقاومت بیشتر سازه می‌کند.

رنگ ورق ساندویچ پانل از بهترین متریال می‌باشد که سبب می‌شود طول عمر سازه بیشتر شود و همچنین استفاده از رنگ های کوره ای پرایمری بر کیفیت محصول می‌افزاید.

شرکت های تولید کنند ساندویچ پانل در ایران پس از ساخت ورق ان هارا داخل رنگ کوره ای قرار میدهند ، مراحل رنگ ورق ساندویچ پانل پیچیده تر از مراحل یک رنگ کوره ای ساده است.

ورق ساندویچ پانل

پوشش ساندویچ پانل با ورق

پس از رنگ زدن و انتخاب نوع ورق پانل مورد نظر (انتخاب ضخامت ورق) نوبت به طرح پانل می‌رسد ، پانل ها به چند مدل طبقه بندی می‌شوند :

1- پانل دوروفویل که در این نوع پانل ها در دو طرف آن از فویل برای افزایش طول عمر پانل استفاده می‌شود ازپانل با دو روفویل محافظ معمولاً در اتاق ها و ایزوله کردن ساختمان ها استفاده می‌شود.

2-پانل با روکش محافظ کاغذ خب همان طور که از نام این پانل مشخص است کیفیت کم تری نسبت به فویل دارد و در طی مرور زمان ممکن است دچار از بین رفتن و پوسیدگی فوم عایق شود و معمولاً در بین دیوار های ساختمان ها برای عایق بیشتر از آن استفاده می‌شود.

3- پانل با محافظ ورق ، در این نوع ساندویچ پانل با استفاده از ورق های گالوانیزه و آلوزینک که در بالا آن ها را به صورت مختصر توضیح دادیم از هسته حفاظت می‌شود.

4- پانل ترکیبی ورق و نایلون گاهاً نیاز است که یک سطح خارجی پانل که در مجاورت هوا و عوامل طبیعی است از کیفیت بالا تری برخوردار باشد به همین دلیل برای کاهش هزینه ها یک روی دیگر محافظ را با استفاده از نایلون در برابر حشرات و… محافظ می‌کنند تا هسته پانل در امان باشد.

5- پانل ترکیبی با محافظ ورق و کاغذ این پانل یک رو آن که از ورق استفاده شده مقاومت بالایی دارد و قسمت دیگر آن که از کاغذ ساخته شده است مقاومت کم تری دارد.

ویژگی ورق گالوانیزه پانل

ورق های گالوانیزه با رنگ های کوره پلیمری مخصوص ساخته می‌شوند و برای عایق بندی کردن هسته روی آن قرار داده می‌شوند ، از این ورق در مکان های مرطوب استفاده می‌شود و مناسب برای سازه هایی است که در شمال کشور ساخته می‌شوند.

ورق ساندویچ پانل

رنگ بندی ورق ساندویچ پانل

رال رنگی ساندویچ پانل بسیار متفاوت است اما هر شرکتی رنگ خاص خود را دارد و عمدتاً امروزه شرکت های تولید کننده ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری از کد رنگ پانل قرمز ، آبی ، سفید استفاده می‌کنند. اگر برای شما خرید فوری پانل مهم است باید در بین این 3 رنگ یکی را برای رنگ ورق پنل های خود انتخاب کنید. اما اگر به دنبال رنگ های خاص پانل هستید باید برای ساخت آن سفارش ثبت کنید.

استاندارد رنگ ورق ساندویچ پانل

همانطور که در تمامی صنایع استاندارد های مختلفی وجود دارد در تولید پانل دیواری و سقفی هم باید رنگ های به کار رفته دارای استاندارد گوتینگ 12 باشد.

البته داشتن ورق با کیفیت برای استاندارد گفته شده بسیار حائز اهمیت است ، شرکت های بزرگ امروزه با در دست داشتن دستگاه های تولید کنند ورق پانل می‌توانند به راحتی ورق های با استاندارد بالا تولید کنند که تا حدودی مشکل استاندارد سازه های پانلی را برطرف می‌کند.

کاربرد ورق آلوزینک در صنایع مختلف بسیار است و عمده کاربرد آن در ساخت کرکره های برقی ، کابل ها و ساندویچ پنل است.

ورق آلوزینک پانل از ترکیب آلومینیوم و روی تهیه می‌شود برای همین مقاومت بسیار بالایی دارد و میتواند در آب و هوای مرطوب هم از خود واکنش نشان ندهد.

برای تولید انواع ساندویچ پانل یعنی ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی از مدل های مختلفی استفاده می‌شود یعنی مدل ورق دیواری با ورق سقفی متفاوت است این تفاوت در طرح رنگ و… می‌تواند باشد.

برش ورق و پانل

برش ورق ها یا پانل با توجه به استاندارد هر شرکت صورت میگیرد ، طول هر ورق بسته به شرکتی که از آن خریداری می‌کنید متفاوت است.

تاثیر ورق پانل روی قیمت آن

مسلماً یکی از اصلی ترین مواردی که بر روی قیمت ساندویچ پانل تاثیر مستقیم دارد قیمت ورق و کیفیت ورق به کار رفته در ساخت پنل ها می‌باشد ، ورق های به کار رفته امروزه عمدتاً ورق های معمولی هستند ؛ اما شرکت ماموت پانل و کبیر پانل از ورق های خوبی در این زمینه استفاده می‌کنند.

مشاوره و خرید ورق ساندویچ پانل

شرکت مرکز پانل به عنوان مرجع اصلی فروش انواع پنل ها در بازار ایران فعالیت دارد و ورق های مختلف را از شرکت های معتبر برای شما تولید کنندگان ساندویچ پانل فراهم می‌کند و شما عزیزان می‌توانید برای سفارش خرید ورق خالی پانل ها بدون رنگ یا با رنگ کوره ای با مشاورین مرکز پنل در ارتباط باشید.

مطالب جدید ساندویچ پانل

مقالات

انواع درب اتاق تمیز

مقالات

نصب و راه‌اندازی اتاق تمیز

مقالات

عوامل تاثیرگذار بر طول عمر ساندویچ پانل

مقالات

کلاس بندی اتاق تمیز | بررسی انواع کلاس کلین روم

مقالات

پارتیشن بندی با ساندویچ پانل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز پانل ساید بار

محصولات ساندویچ پانل

Chat on WhatsApp