اتاق حمل بار چادری

نصب ساندویچ پانل

در زمان قدیم برای جابه‌جایی بارها، وسایل و کالا ها از وسایلی همچون کالسکه های چوبی استفاده می‌کردند اما با مرور زمان و با پیشرفت در صنعت حمل و نقل امروزه از اتاق های حمل باری استفاده می‌شود که امروزه جایگزین کالسکه های قدیمی شده اند و کاربرد و انواع مختلفی دارد؛ از انواع مختلف این اتاق های حمل بار می توان به اتاق حمل بار نوشابه، اتاق حمل بار یخچالی، اتاق حمل بار جوجه، نیسان و کامیونت اشاره کرد.

یکی از پرکاربرد ترین اتاق های حمل بار می‌توان به اتاق حمل بار چادری اشاره کرد که برای جابه‌جایی و حمل و نقل وسایل و بارهای با ازرش و آسیب پذیر استفاده می‌شود، این اتاق حمل بار چادری همانند مابقی اتاق های حمل بار بر روی شاسی انواع ماشین ها از جمله نیسان، کامیونت، کشنده و کمپرسی قابل نصب است و در مسیرهای درون شهری و برون شهری مورد استفاده قرار می‌گیرند و همچنین از چادرهای مخصوص تولید شده اند.

اتاق حمل بار چادری

همچنین از مهم ترین مزیت های اتاق حمل بار چادری می‌توان به استفاده دوباره بر روی وسایل نقلیه دیگر و تعمیر و بازیافت اشاره کرد و بر اساس خواسته وسفارش خریدار می‌توان این اتاق ها را به ویژگی های دیگری همچون تانک آب، جعبه، یخچال و استفاده از ورق گالوانیزه جهت محافظت از لوازم و اسباب در اتاق حمل بار چادری.

این اتاق های حمل بار برای حمل و نقل کالا های پر حجم و سبک مورد استفاده می گردد و به همین دلیل از مابقی اتاق های حمل بار بزرگتر ساخته شده و برای حمل وسایل گمرکی مناسب می باشند .

در این مقاله قصد داریم تا بیشتر برای شما عزیزان در باره اتاق حمل بار چادری صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

ساختار اتاق حمل بار چادری

ساختار داخلی این اتاق های حمل بار از ساندویچ پانل از نوع  دورو ورق با فوم عایق پلی یورتان تولید و طراحی شده؛ همانطور که در مقالات قبلی گفتیم ساندویچ پانل یکی از مصالح پیش ساخته مدرن است که امروزه کاربرد زیادی دارد و به طور کلی در دو نوع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی تولید می شوند و انواع مختلفی دارند.

 همچنین این ساندویچ پانل ها از 3 لایه اصلی متشکل از دو لایه ورق از جنس ورق گالوانیزه، ورق آلوزینک و ورق آلومینیوم و یک لایه فوم عایق از جنس فوم پلی یورتان، فوم پلی استایرن، فوم اکس پی اس (XPS) و پشم سنگ و پشم شیشه هستند.

ساختار اتاق حمل بار چادری

ساندویچ پانل از جمله مصالح مقاوم و عایق در برابر عوامل طبیعی، حرارت و برودت هستند که باعث افزایش مقاومت در اتاق های حمل بار میشود و استفاده از فوم عایق پلی یورتان در این ساندویچ پانل باعث می شود هیچگونه رطوبت و بارش باران به داخل اتاق ها نفوذ نکند و همین امر موجب شده اتاق حمل بار چادی در برابر خوردگی و پوسیدگی جلوگیری شوند.

برای قسمت کف این اتاق های حمل بار از ورق های آهنی آجدار با کیفیت بالا استفاده شده که موجب می شود تا وسایل سنگین هم بدون هیچ آسیبی به مکان های دیگری انتقال پیدا کنند.

انواع اتاق حمل بار چادری

اتاق های حمل بار چادری بر اساس ساختار آنها به چند دسته تقسیم می شوند

  • اتاق حمل بار چادری کشویی سه محور
  • اتاق حمل بارچادری سقف ثابت سه محور
  • اتاق حمل بار چادری دو محور

در ادامه به توضیحات آنها به طور خلاصه می پردازیم

اتاق حمل بار چادری کشویی سه محور

در این نوع اتاق حمل بار چادری سقف و دیوارها از قابلیت کشویی برخوردار هستند که از دو طرف (دیوار و هم سقف) قابلیت بارگیری و جابه جایی کالا ها به مکان های مختلف دارند؛ به طور کلی حمل و نقل و بارگیری در این نوع اتاق حمل بار چادری از مابقی اتاق ها آسان تر و راحت تر می‌باشد.

اتاق حمل بار چادری سقف ثابت سه محور

شاسی ها و قطعات فلزی موجود در این اتاق از جنس فولاد با استحکام بالا و با دوام بالا هستند و قابلیت افزودن امکانات نشان دهنده لنت و لاستیک را دارند.

اتاق حمل بار چادری دو محور

این نوع از اتاق همانند ظاهر حمل بار چادری کشویی سه محور از بغل و سقف قابلیت باز شوندگی و تیرک هایی برای نگهداری چادرها را دارا می‌باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید ساندویچ پانل

مشاوره و خرید ساندویچ پانل

کارشناس فروش رادفر

کارشناس فروش: خانم رادفر

شماره تماس: 09356387008

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

کارشناس فروش لواسانی

کارشناس فروش: خانم لواسانی

شماره تماس: 09129412344

ساعات پاسخ گویی: 8:30 الی 20:30

Chat on WhatsApp