کانکس ساندویچ پانل

calendarتاریخ انتشار: مارس 9, 2022
writer-maleنویسنده: ادمین
speech-bubble-with-dots تعداد نظرات:0
کانکس ساندویچ پنل
نصب ساندویچ پانل

در این مطلب راجب کانکس ساندویچ پانل قصد داریم برای شما عزیزان مطالب مفیدی را ارائه کنیم. در مقالات قبل در مورد ساندویچ پنل چیست و کاربرد آن در صنعت امروزی برای شما عزیزان به طور مفید و کامل توضیح دادیم.

کانکس پانل چیست؟

استفاده از ساندویچ پانل در ساخت کانکس را کانکس ساندویچ پانلی می‌گویند. کانکس ساندویچ پنل در بین انواع کانکس ها متقاضی زیادی دارد که این مساله به دلیل مزیت های متعددی است که ساندویچ پانل ها دارند.

کانکس ساندویچ پانل یک ساختار سبک و مرکب، که از دو طرف به دولایه محدود می‌شود و در وسط آن یک لایه عایق قرار می‌گیرد.

ماده این عایق می بایست بسیار نرم و سبک و دارای خواص فیزیکی خاص باشد.

سطح خارجی ورق ها را می توانند کمی راه راه، مسطح یا با مشخصات خاص دیگر تولید کنند. هسته مرکزی منجر به مقاومت سازه در مقابل بارهای برش می‌شود. با یک فاصله ای که در میان ورق ها ایجاد میکند. فشار های سطحی را می گیرد.

وجود این شرایط در ساندویچ پانل ها باعث دست یابی به بهترین کارایی مکانیکی با کمترین وزن در یک کانکس ساندویچ پانل می شود.

کانکس ساندویچ پانل به لحاظ کیفیت در بالاترین رده کیفی در میان کانکس ها را دارا می باشد. عایق ساندویچ پانل پلی یورتان در کانکس ساندویچ پانل عملکرد تبادل حرارتی این سازه ها را در مقابل هر نوع شرایط جوی به شدت بالا می برد.

محکمی ساندویچ پانل‌ها ، کیفیت رنگ با طول عمر بسیار بالا ، باعث می شود که کانکس ساندویچ پانل را بتوان در پروژه های متعدد استفاده کرد.

برای استعلام قیمت روز ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی میتوانید با مشاورین مرکز پانل در تماس باشید.

ساخت کانکس

کانکس های پانلی در ابعاد مختلف تولید میشود. اما بنا به سفارش در ابعاد بزرگ و طراحی خاص نیز قابل تولید است. که حدود 20 روز کاری از زمان ثبت سفارش نیاز به آماده سازی دارد.

مشخصات فنی کانکس

مشخصات فنی و مصالح ساندویچ پانل کانکس : 

 • سقف و دیواره ها از نوع ساندویچ پانل به ضخامت 4 سانتیمتر ( قابل ارتقاع تا 10 سانتیمتر بنا به سفارش)
 • سیم کشی برق با سیم 2.5 ، سیم کشی تلفن ، کابل کولر اسپیلت ( کلیه سیستم برقکشی بصورت روکار با داکت های استاندارد و نصب کلید و پریز ، روشنایی داخلی و چراغ تونلی بیرونی می باشد)
 • کف از نوع تخته ( نئوپان یا MDF یا تخته هفت لایه واتر پروف بنا به سفارش) قابل جایگزینی با سرامیک بصورت اختصاصی
 • عایق جداره ها از نوع پلی اورتان دانسیته 40 بصورت فشرده تزریقی و دو طرف ورق به ضخامت 50% میلیمتر (گالوانیزه یا ورق آلوزینک بصورت انتخابی)”
 • درب و پنجره ها از نوع UPVC دوجداره
 • اجرای کفپوش مشمع طلق دار با طرح پارکت برای کف
 •  اجرای استری (ضد زنگ) و رنگ آلاکیدی بر روی قید های آهنی
 • شاسی از تیر آهن نمره 16 و 14 سنگین بصورت دورکلاف
 • اسکلت از پروفیل های آهنی سنگین بضخامت 2 میلیمتر
 • دارای قلاب بر روی سقف جهت بارگیری و حمل

مزایا استفاده

کانکس های ساندویچ پانل مزایایی دارند. که در زیر برخی از مزایای مهم آن را شرح داده‌ایم:

 • تولید و صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های گرمایش و کاهش انتشار CO2
 • کاهش هزینه های ساخت و ساز با بهینه سازی عایق ضخامت
 • انرژی های تجدید شونده خورشیدی
 • دارای تاییدیه توسط مرجع صدور گواهینامه مستقل بین المللی
 • سیستم پانل تا 20 درصد در هزینه های انرژی ساختمان صرفه جویی می کند .
 • سیستم های پانل انرژی ،یک سیستم جامع دیوار خارجی که هزینه های انرژی ساختمان شما را کاهش میدهد و همچنین باعث بهبود از کلاس انرژی خود را از طریق تنگی هواست بسیار عالی می باشد

کاربرد

از پرکاربردترین ساندویچ پانلها، همین ساندویچ پانل کانکس می باشد. ساندویچ پانل از پر استفاده ترین مصالح در ساخت کانکس است.

همچنین برای داشتن عایقی مقاوم در کانکس ها از ساندویچ پانل استفاده می شود. ساندویچ پانل هایی کانکس باعث جلوگیری از نفوذ باران یا هر عامل طبیعی دیگر در این کانکس ها می شود. از موارد استفاده کانکس ساندویچ پانل هم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کانتینر ها
 • پشت بند تریلرها
 • اورژانس
 • سردخانه
 • آزمایشگاه ها
 • بیمارستان های صحرایی

انواع کانکس‌های پانل

 • کانکس های متحرک (mobile conex) که دارای چرخ می باشد و قابل حرکت و جابجاشدن است.
 • کانکس های ثابت (fixed conex) که می توان برای مدت زمان زیادی در یک جای ثابت از آن استفاده کرد.

همچنین از نظر ظاهری نیز به چند مدل مختلف تقسیم بندی می شوند:

1- کانکس های پانل ساده

متداول ترین و عمومی ترین نوع کانکس پانلی مکعب مستطیل های ساده که معمولا سفید رنگ بوده می باشند. این مدل بیشتر برای کارگاه های عمرانی و پروژه های ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند.

به همین دلیل معمولا این دسته از کانکس های ساندویچ پانلی در ابعاد استاندارد و بصورت روتین تولید می گردند که حمل و جابجایی آنها ساده و قابلیت انطباق با کاربری های عمومی نظیر دفتر مهندسین پروژه، غذاخوری پرسنل، اتاق اسکان نیروی کار و دیگر کاربری های مشابه را داشته باشند.

به طور معمول کانکس پانل ساده به صورت سالنی تولید شده. بجز سیستم برق کشی امکانات دیگری داخل آنها قرار ندارد اما بصورت سفارشی می توان داخل آنها آبدارخانه و پارتیشن های داخلی نصب نمود.

2- کانکس پنل دفتری

این مدل بیشتر نوعی کانکس اداری بوده که برای استفاده دفاتر یا شعب سازمان ها و ادارات در محوطه های باز مورد استفاده قرار می گیرد. دفاتر اداری در پارکینگ های بزرگ برای تعویض پلاک، دفتر اداری مهندسین پروژه‌های عمرانی و جهادی نمونه های متداول از این نوع کانکس پانلی است.

معمولا مدل های اداری استاندارد به‌طول 6 تا 12 متر و عرض 2.4 تا 3 متر تولید می شوند. اما این ابعاد با رعایت نکات ویژه حمل تا کمی بیشتر و بزرگتر نیز قابل تولید و حمل می باشد.

3- کانکس صنعتی با ساندویچ پانل

از آنجایی که کانکس پانلی تا حد بسیار زیادی در برابر نفوذ گرد و غبار مقاوم بوده. یکی از بهترین گزینه ها برای نگهداری دستگاه ها و قطعات حساس نظیر دستگاه های مخابراتی و تجهیزات صنعتی می باشد.

در نوع های صنعتی گاهاً برای ایجاد ایمنی در برابر سقوط مصالح سنگین در پروژه های خطرناک و همچنین کاهش بیشتر پرت انرژی، از دو سقف با فاصله حدود 50 سانتی‌متری استفاده می شود. سقف بالایی با شاسی کشی قوی تا حد زیادی در برابر بار های سنگین احتمالی مقاوم است.

4- کانکس پانلی مسکونی

یکی از مهمترین استفاده های ساندویچ پانل برای ساخت و برپایی کانکس پانلی مسکونی می باشد. گاهاً با نام ویلای پیش‌ساخته نیز شناخته می شود.

معمولا کانکس های پانلی ویلایی و مسکونی در محل اجرأ پروژه نصب می‌شوند. چرا که به علت ابعاد بزرگ قابلیت جابجایی نداشته و یا باید به قطعات کوچکتری برای این منظور تقسیم شود.

5- کانکس پانلی سیار

کاروان ها سازه های ساندویچ پانل چرخدار نیز نمونه های سیار از کانکس پانلی می باشند. که دارای یک یا دومحور چرخدار و با اتصال به یک ماشین که گاهاًخودرو های قوی و یا گاهاً در پروژه های عمرانی ماشین آلات سنگین قابلیت حرکت بر روی چرخ های خود به آسانی جابجا می شوند.

بیشترین کاربرد پانل برای پروژه‌های راه‌سازی، برداشت‌محصول زمین در مزرعه‌های بزرگ برای اسکان کارگران مزرعه و پست های سیار در پروژه های ساخت و تولید می باشد.

6- کانکس ساندویچ پانل پانل با ابعاد بزرگ

در مواردی نیز با استفاده از پانل سازه‌ها و کمپ های بزرگی ساخته می شود. که عمده استفاده آنها برای برپایی دفاتر اداری بزرگ در پروژه های ملی و عمرانی ، بیمارستان صحرایی ، مدارس در مناطق محروم ، آزمایشگاه و پژوهشگاه در مناطق دشتی و کویری ، مراکز درمانی حیوانات و پژوهشکده های زیست محیطی در مناطق طبیعی می باشد.

کانکس های پانلی بزرگ در دو نوع کلی (بصورت چند قلو یا کمپ های بزرگ مانند سوله های پیش ساخته) طراحی و تولید می‌شوند؛ که بنا به نوع نیاز و شرایط محل استقرار یکی از آنها انتخاب و پس از طراحی تولید و پس از آن در محل پروژه نصب می‌شود. در مناطقی که عبور و مرور سخت است؛ پانل را به محل منتقل و در همانجا سازه ساندویچ پانل را نصب می‌کنند.

7- کانکس پانلی با ابعاد کوچک

برعکس نوع های قبلی کانکس پانلی با ابعاد کوچک نیز کاربرد بسیاری و در کاربری های متفاوتی از جمله استفاده به عنوان اتاقک نگهبانی، پست برق، پست مخابراتی در کنار دکل ها و ماهوارههای فرستنده، اتاقک کنترل دستگاهها و ماشین های صنعتی می باشد.

در برخی نمونه های این نوع گاهاً جهت جلوگیری از نفوذ گرد و غبار یا تابش مستقیم خورشید به داخل که در آن تجهیزات الکترونیکی حساسی نصب شده. کانکس پانلی کوچک بدون پنجره و جداره شیشه ای تولید می‌شود؛و درب های آنها نیز از نوع یخچالی و ساندویچ پانل می‌باشد. در این مدل ها معمولا از یک سیستم خنک کننده ( کولر اسپیلت) نیز برای خنک کردن تجهیزات استفاده می شود.

حمل و نصب کانکس

تقریبا تمامی انواع کانکس های پانلی بجز نوع هایی که در محل تولید می‌شوند به وسیله جرثقیل بارگیری و با تریلی حمل می‌شوند. در نوع هایی که ابعاد بزرگ و سازه بصورت دوقلو است. دو تریلی مجزا برای حمل آن ( گاها نیز بیش از دو تریلی) نیاز است. پس از انتقال سازه پانلی در محل این قطعات به یکدیگر متصل می شوند.

برای نصب آنها در محل فقط کافی سطحی مسطح از پیش تدارک دیده‌شود. بهتر است که این سطح مانند یک سکو در حدود 20 تا 50 سانتیمتر نیز از تراز زمین بالا تر باشد. برای ایمنی بیشتر پس از استقرار، بخصوص در ابعاد های کوچک، شاسی کف آن با پیچ و مهره یا جوش از کنارهها به کف فیکس می‌ شود.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم تا برای شما عزیزان به طور خلاصه و همین طور مفید کانکس ساندویچ پنل را توضیح دهیم. امروزه بسیاری از صنایع برای ساخت و ساز از ساندویچ پنل استفاده می شود. همچون کانکس که در این مطلب توضیخاتی دادیم زیرا هم مقروبه به صرفه است و هم مقاوت بالایی دارد.

مجموعه مرکز ساندویچ پنل در زمینه نصب و اجرا به شما عزیزان کمک خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و قیمت ساندویچ پنل با مشاوران مرکز پانل تماس بگیرید.


کانکس پیش ساخته

کانکس پیش ساخته یا پیش مونتاژ

چرا از کانکس پیش ساخته استفاده می‌کنیم؟ دلیل اصلی استفاده از کانکس پیش مونتاژ داشتن کیفیت بالا، متراژ بالا، سرعت […]

سوله چیست؟

سوله چیست؟

به زبان ساده، به سازه‌ای که سقف شیب‌دار داشته باشد، سوله می‌گویند. به طور متداول، از سوله‌ها، برای اسکلت ساختمان، […]

هزینه نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب یا اجرا در انواع مصالح ساختمانی یکی از بخش های اصلی پس از خرید محصول است، […]

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه پس از خرید و انتخاب نوع پانل از بخش های بسیار مهمی است که باید به […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

contact email phone eita chat whatsapp chat