فلاشینگ در ساندویچ پانل

calendarتاریخ انتشار: آوریل 24, 2022
writer-maleنویسنده: ادمین
speech-bubble-with-dots تعداد نظرات:2
فلاشینگ
نصب ساندویچ پانل

لیست قیمت انواع فلاشینگ

آخرین به روز رسانی : 1402/01/20

محصول ضخامت (میلی متر) مدل قیمت (بر اساس متر طول)
فلاشینگ تاج 0.5 _ تماس بگیرید
فلاشینگ زیرتاج 0.5 _ تماس بگیرید
فلاشینگ کنج داخل و خارج 0.5 _ 75.000
فلاشینگ کنار و زیر پنجره 0.5 _ 58.500
فلاشینگ آبچکان 0.5 _ 54.000
فلاشینگ درزگیر 0.5 _ 83.000
فلاشینگ ژوئن سقفی 0.5 _ 150.000
فلاشینگ ژوئن دیواری 0.5 _ 117.000
رانر 4 سانتی متر _ 118.000
رانر 5 سانتی متر _ 126.000

در مقالات پیش برای شما عزیزان ورق فلاشینگ را توضیح دادیم که چیست چه انواعی دارد و مزایا و کاربرد های آن را نام بریم در این مطلب از مرکز پانل قصد داریم تا برای شما عزیزان مطلبی در مورد فلاشینگ در ساندویچ پانل تهیه نماییم. با مجموعه مرکز پانل همراه باشید.

فلاشینگ چیست؟

در مقاله ورق فلاشینگ به شما عزیزان توضیح دادیم فلاشینگ چیست در این مطلب له طور خلاصه فلاشینگ را به شما یاد آوری می کنیم.

فلاشینگ  ابزاری  جهت کاور نمودن سقف شیروانی است که مانع از ریزش اب بر روی دیوار های ساختمان می شود

فلاشینگ نما ابزاری است که جهت آب بندی نمای  ساختمان و پنهان نمودن سازه ی شیروانی به کار می رود.

این ابزار با توجه به اهداف طراح طرح و پروفیل فلاشینگ و وظیفه عملکرد انها از انواع مخلف ورق ها از جمله ورق گالوانیزه رنگی و ضخامت ان به دلخواه قابل تولید است.

فلاشینگ ساندویچ پانلی

فلاشینگ ساندویچ پانل محصولی است که برای زیباسازی و آب بندی ظاهر ساختمان ها به کار میرود، از فلاشینگ ها میتوان در انواع پانل ها استفاده نمود. این محصول که فلاشینگ نما هم معروف است برای آبندی کردن ظاهر سازه ها و مخفی کردن گوشه های کار زیر آن به کار میرود.

این محصول انواع مختلفی دارد، می‌توان به انواع مختلف آن به ورق های سیاه، روغنی، گالوانیزه با اندازه های مختلف اشاره داشت. قیمت این محصول هم مانند قیمت ساندویچ پانل متغییر است اما با توجه قیمت پایین ساندویچ پانل ها این محصول هم قیمت پایینی دارد و هم جنس خود پانل ها تولید میشود.

به عنوان مثال در ساندویچ پانل سقفی که در شیروانی ها به کار میرود از فلاشینگ مخصوصی استفاده میشود که می‌تواند قسمت های اضافی ساندویچ پانل را مخفی کند. استفاده از فلاشینگ نما مزایای بسیار زیادی دارد.

مزیت فلاشینگ ساندویچ پانل چیست؟

این محصول می توانند به راحتی آب بندی ساندویچ پانل پنهان کنند. از دیگر مزیت های مهم فلاشینگ ساندویچ پانل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خرپای شیروانی را به راحتی پنهان می کند
 • زیبایی نمای ساختمان را دو چندان می کند به خصوص زیر سقف شیروانی
 • سازه ساندویچ پانل را آب‌بندی می کند.
 • به عنوان، هوابند، درزبند و آب بند دیواره ها عمل می کند.
 • از پیچیدن باد در سازه ساندویچ پانل جلوگیری می کند.
 • از جدا شدن ورق شیروانی جلوگیری می کند.
 • از رشد جلبک و نیز سایر آلودگی های جلوگیری می کند.
 • طول عمر ساندویچ پانل ها را افزایش می دهد.

این ابزار برای اهداف مختلف و در مدل های متنوعی از ورق های روغنی، سیاه و گالوانیزه با ضخامت های مختلف دلخواه تولید می شود. ابعاد و اندازه و مقاطع فلاشینگ ها بسته به اندازه ساندویچ پانل می باشد که متغیر است. جنس و نیز ضخامت این کالا هم متغیر است.

کاربرد فلاشینگ ساندویچ پانل چیست؟

فلاشینگ های ساندویچ پانلی بسته به انواع مختلف، کاربرد های متفاوتی دارد ولی در حالت کلی تمامی مدل فلاشینگ ها به منظور افزایش مقاومت سازه، عایق بندی ، آب بندی و افزایش طول عمر ساندویچ پانل کاربرد دارند.

برای مثال فلاشینگ آبرو ساندویچ پانل علاوه بر پوشش بین دو لایه پانلی باعث انتقال آب باران تجمع یافته در کناره‌های سازه به محل های تعیین شده می‌گردد که در این مورد کاربرد خود را با دیگر ساندویچ پانل ها تفکیک می‌کند.

از جمله کاربرد دیگری که برای فلاشینگ ها در نظر گرفته می‌شود نما بخشیدن به سازه است. به گونه ای که با نصب فلاشینگ ها در رنگ های مختلف ( به انتخاب مشتری ) سازه زیبا تر و مدرن تر به نظر می‌رسد.

علاوه بر موارد ذکر شده در ساخت کانتینر ها نیز مانند کانتینر های یخچالی از فلاشینگ های کنج برای عایق بندی دمایی و رطوبتی استفاده می‌شود که از کاربرد های دیگر فلاشینگ ها در صنعت ساخت سازه های پیش ساخته طلقی می شود.

نحوه نصب فلاشینگ‌

فلاشینگ به قطعات نازک فلزی که معمولاً از جنس ورق پوشش ساندویچ پانل است اطلاق می‌شود که برای جلوگیری از عبور آب به داخل سازه از یک اتصال یا به‌عنوان بخشی از یک سیستم مانع مقاوم در برابر نور و هوا به کار برده می‌شوند.

فلاشینگ‌ها هم مصارف فنی و هم زیبایی‌شناسی دارند و از نظر کاربری دارای اشکال بسیار متنوعی هستند که بسته به نیاز و کاربری پروژه طراحی و تولید می‌شوند.

در برخی از موارد فلاشینگ‌ها در حین اجرای پانل‌ها و در برخی از موارد قبل یا بعد از اجرا در محل موردنظر تعبیه می‌گردند. شکل فلاشینگ‌ها بستگی به محل قابل‌استفاده دارد. فلاشینگ‌ها با استفاده از پیچ‌های خودکار مخصوص و یا پرچ در محل خود نصب می‌شوند.

فواصل پیچ‌های مورداستفاده بسته به محل اجرا از 20 سانتی‌متر تا 200 سانتی‌متر متغیر است و در صورت نیاز با استفاده از شکل ظاهری می‌توان این فواصل را بیشتر کرد.

فلاشینگ‌ها به‌صورت پیش رنگ شده موجود هستند؛ ولی در صورت نیاز به ضخامت‌های بالاتر می‌توان آن‌ها را به‌صورت خام تهیه و پیش یا پس از نصب رنگ‌آمیزی نمود.

مراحل تولید فلاشینگ

 • مشخص کردن نوع ورق و ضخامت فلاشینگ برحسب نیاز مشتری
 • مرحله برشکاری: در مرحله برشکاری ورق توسط دستگاه های اتوماتیک با طول و عرض دلخواه مشتری برش خورده و آماده خم کاری می شود.
 • دستگاه خمکن: دستگاه هایی هستند که ورق را به شکل نیم دایره یا کمان خم می کنند.
 • نصب: در مرحله نصب عملیات جوشکاری، نصب و پرچ ورق ها انجام می شود.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم تا برای شما عزیزان استفاده فلاشینگ در ساندویچ پانل را توضیح دهیم امیدواریم اطلاعات لازم و مفید را در اخیرا شما قرار داده باشیم.

ساندویچ پانل یکی از مصالحی است که امروزه کاربرد بسیاری در ساخت و ساز دارد که از دو ورق آلوزینک، گالوانیزه و… ایجاد می شود که در میان آن عایقی با فوم پلی استایرن، پشم سنگ، پشم شیشه وجود دارد و یکی از کاربرد های ساندویچ پانل در کانکس است.

در این مطلب سعی کردیم سوله انبار را به طور مختصر و مفید برای شما عزیزان توضیح دهیم امیدواریم اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ساندویچ پنل و ساندویچ پنل با مشاوران ما تماس بگیرد و اطلاعاتی کامل دریافت فرمایید


کانکس پیش ساخته

کانکس پیش ساخته یا پیش مونتاژ

چرا از کانکس پیش ساخته استفاده می‌کنیم؟ دلیل اصلی استفاده از کانکس پیش مونتاژ داشتن کیفیت بالا، متراژ بالا، سرعت […]

سوله چیست؟

سوله چیست؟

به زبان ساده، به سازه‌ای که سقف شیب‌دار داشته باشد، سوله می‌گویند. به طور متداول، از سوله‌ها، برای اسکلت ساختمان، […]

هزینه نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب ساندویچ پانل

هزینه و دستمزد نصب یا اجرا در انواع مصالح ساختمانی یکی از بخش های اصلی پس از خرید محصول است، […]

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب ساندویچ پانل سردخانه پس از خرید و انتخاب نوع پانل از بخش های بسیار مهمی است که باید به […]

2 پاسخ
  1. در هر دو قسمت استفاده می شود. به عنوان مثال در قسمت سقف در تاج و زیرتاج و … و در دیوار در کنج، آبچکان، پنچره و غیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

contact email phone eita chat whatsapp chat