021-26423874

09129412344

logo

021-26421776

09129412344

پروفیل ساندویچ پانل

قوطی یا پروفیل یکی از اجزای به کار رفته در نصب و زیرسازی ساندویچ پانل می باشد که دارای انواع مختلفی هستند؛ همچنین پروفیل ها برای قسمت چسبیده و جهت اتصال پانل ها به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیریند.

این پروفیل ها به دو دسته اصلی یعنی پروفیل صنعتی و پروفیل ساختمانی تقسیم بندی می شوند؛ پروفیل ساختمانی در صنعت ساختمانی و پروفیل صنعتی در صنعت خودرو و تجهیزات نظامی استفاده می شوند.

 قیمت این پروفیل ها نسبت به قیمت روز بازار متغیر بود و جهت نصب و اتصال ساندویچ پانل های سقفی، ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سردخانه مورد استفاده قرار میگیرد.

در این مقاله قصد داریم تا درباره پروفیل در ساندویچ پانل بیشتر توضیح دهیم با ما همراه باشید.

پروفیل

انواع پروفیل

پروفیل ها به طور کلی به دو دسته پروفیل باز و پروفیل بسته دسته بندی می شوند که این دو دسته دارای مقاطعی هستند؛ مقطع Z در پروفیل های باز و مقطع U در پروفیل بسته کاربردی است.

  • پروفیل باز مقطع Z شکل
  • پروفیل بسته مقطع U شکل

انواع پروفیل ساندویچ پانل از نظر شکل

پروفیل ها جهت نصب ساندویچ پانل دارای مقاطع مختلفی هستند که در ادامه به آن می پردازیم

  • پروفیل با مقاطع H شکل
  • پروفیل با مقاطع F شکل
  • پروفیل با مقاطع V شکل

پروفیل با مقطع H شکل

 این پروفیل ها عموما برای متصل کردن ساندویچ پانل های افقی به پانل های عمودی و اتصال دو ساندویچ پنل به صورت طولی کاربردی است و همچنین دارای 2 قسمت پایه و روکش هستند.

پروفیل با مقطع H

پروفیل با مقطع F شکل

پروفیل ها به طور کلی دارای 2 قسمت پایه (بیس) و روکش (کاور) هستند؛ این نوع از پروفیل ها با مقاطع F شکل در ساخت اطراف پنجره کاربرد دارند و قبل از نصب ساندویچ پانل قسمت پایه با استفاده از پیچ سرمته دار بر روی ستون های زیر سازی ساندویچ پانل، نصب می شود بعد از نصب ساندویچ پانل بوسیله روکش و با فشار زیاد بین دو قسمت دو لبه پایه قرار می گیرد البته این نوع پروفیل دارای حالت کشویی میباشد.

پیچ سرمته یکی از پیچ های نصب برای اتصال ساندویچ پانل به پایه فلزی اسکلتی میباشد.

پروفیل با مقطع  V شکل

این پروفیل به شکل V انگلیسی میباشد و زوایای بین آن زاویه 90 درجه (زاویه قائم) می باشد و برای اتصال کنج های داخلی و کنج های خارجی دیوار ها و سقف مورد استفاده قرار میگیرند؛ همچنین این پروفیل همانند پروفیل های بالا دارای 2 قسمت پایه و روکش میباشد.

همچنین از انواع دیگر پروفیل ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد که تولید آنها بسیار نادر میباشد

  • پروفیل کامپوزیتی
  • پروفیل آلومینیومی
  • پروفیل گالوانیزه
  • پروفیل ساختمان

که البته پروفیل ساختمان دارای 3 روش تولید به نام های نورد گرم، نورد سرد و مرکب که تلفیقی از روش های گرم و سرد میباشد را دارا است.

کاربرد پروفیل

پروفیل ها کاربرد های زیادی دارند برای مثال در زمین های حصارکشی شده، نرده کشی اطراف دیوارها، پیاده رو خیابان، ساخت نرده فلزی برای درب و پنجره منازل استفاده می شود. همچنین بهتر است بدانید از پروفیل های مربعی و مستطیلی مانند پروفیل F در صنعت خودروسازی استفاده می شود.

در ساخت پوشش سقف و پایه میز و صندلی نیز پروفیل های قوطی مربعی به کار می روند همچنین در ساخت سوله از پروفیل Z شکل استفاده می کنند. پروفیل های ناودانی و نبشی در روش نورد سرد ساخته می شوند که در ساخت کرکره های مغازه از پروفیل ناودانی و در ساخت چهارچوب درهای بزرگ آهنی از پروفیل نبشی استفاده می شود.

قیمت پروفیل

برای اطلاع از آخرین قیمت بروز پروفیل و مشاوره رایگان برای زیرسازی ساندویچ پانل با مشاوران و کارشناسان مستقر در واحد فروش ما تماس حاصل فرمایید.

مطالب جدید ساندویچ پانل

شهرک های صنعتی

شهرک صنعتی قرچک

شهرک های صنعتی

شهرک صنعتی خاوران

دسته‌بندی نشده

شهرک صنعتی چرمشهر

سوله

سوله دست دوم

شهرک های صنعتی

شهرک صنعتی خوارزمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Chat on WhatsApp